3500 TL Telefon Önerisi

Amacım öyle PUBG gibi younlar oynamak değil oynadığım oyunlar maksimum 100mb boyutunda oda çok nadir.

Hayatımda ilk defa bir telefonu bozulmadan( 5s ) yenisini almak istiyorum. 4 seneyi devirdim şu haliyle bile en az 2 sene çalışır gibime geliyor, hadi en fazla ufak bir batarya değişimi oslun.

Kamera - Batarya - Depolama önemli. iPhone alsam sadece kameradan eminim. 32gb depolamadan sistem ıvır zıvır bana 20gb kalacaksa bilemiyorum. Batarya zaten belli en iyi ihtimalle ilk 6-7 ay yanıma powerbank almam, ondan sonrası belli. Ama şu markanın kalitesi garantisi beni vazgeçiremiyor.

Fabrikadan Samsung alsam elime aldığım gün bozulsa serviste kullanıcı hatası derlerse gram şaşırmam.

Arada kaldığım modeller şimdilik iPhone 7 - Samsung A71 - Samsun M31. Aralarında en kötü kameraya M31 sahip gibi.

2013 yılında üretilen 2016'da aldığım 5s 2020 de hala kullanılıyor daha da 1-2 sene rahat çalışır.

2016 yılından kaç Samsung dayandı bugüne kadar benide o şüphede bırakıyor. Samsung ve iPhone 7 dışına çıkmayı pek düşünmüyorum. Amacım kaliteli en az 4 yıl iyi bir kamerayla gidecek bir şeyler kullanabilmek.

Amiral gemisi vb. bunlar benim için çok ütopik fantastik laflar. Yapacağım en ekstrem şey Instagram ve 4k video çekimi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı