36 bin TL'ye hazır sistem önerisi

Oynadığım oyun işlemci ağırlıklı bir oyun olduğu için ekran kartından kısıp işlemciyi biraz yükseltmek istiyorum, yanlış mı yapıyorum acaba.

Şu sisteme 7800x3d ekleyip almak istiyorum fiyat 36.800 oluyor. 4070 li sisteme aynı işlemciyi eklediğimde ise 43.500 oluyor. Sırf 4070 için fazladan 7k vermiş olacağım. Fps açısından da bir etkisi olmayacak benim için. Onun yerine attığım sisteme 7800x3d ekleyip almak daha mantıklı değil mi ? Sadece valorant oynayacağım bu arada valorant için ekran kartının çok bir önemi yok 4060 fazlası ile yetecektir.

7800x3D seçip 4060 ti 2K lira farkla tercih et. 39K liraya geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
PSU 550w sorun olmasın birde 4060 ile 4060 ti arasında çok bir fark var mı ya illa vardır da valorant da o fark olur mu ekran kartının pek bir farkı olmuyor çünkü bu oyunda

PSU 550W sorun olmasın bir de 4060 ile 4060 Ti arasında çok bir fark var mı ya illa vardır da Valorant da o fark olur mu ekran kartının pek bir farkı olmuyor çünkü bu oyunda.

Valorant'ta %10'luk bir fark yaratır ama 4060 ile 4060 Ti arasında 5K fiyat farkı var sen neden 2K verip genel anlamda daha iyi performans almayasın_? ayrıca main oyunun Valorant olabilir ama illaki gün gelir AAA oyun oynamak istersin farkı orada hissedersin ve satarken de daha çabuk elden çıkarırsın. Son olarak PSU yeter.

Valorant'ta %10'luk bir fark yaratır ama 4060 ile 4060 Ti arasında 5K fiyat farkı var sen neden 2K verip genel anlamda daha iyi performans almayasın_? ayrıca main oyunun Valorant olabilir ama illaki gün gelir AAA oyun oynamak istersin farkı orada hissedersin ve satarken de daha çabuk elden çıkarırsın. Son olarak PSU yeter.
Monitör olarak ne almalıyım sizce

Bunu almayı düşünüyorum

Oynadığım oyun işlemci ağırlıklı bir oyun olduğu için ekran kartından kısıp işlemciyi biraz yükseltmek istiyorum, yanlış mı yapıyorum acaba.

Şu sisteme 7800x3D ekleyip almak istiyorum fiyat 36.800 oluyor. 4070'li sisteme aynı işlemciyi eklediğimde ise 43.500 oluyor. Sırf 4070 için fazladan 7K vermiş olacağım. FPS açısından da bir etkisi olmayacak benim için. Onun yerine attığım sisteme 7800x3D ekleyip almak daha mantıklı değil mi? Sadece Valorant oynayacağım bu arada Valorant için ekran kartının çok bir önemi yok 4060 fazlası ile yetecektir.

Bence mantıklı değil 4070 işlemcilerden pahalı yarın bir gün 5000 serisi çıktımı kartlar pahalanacak o yüzden öncelik ekran kartı olsun 7500 F işlemci çok fazla yeterli onun yerine 32 GB RAM ve SSD takviyesi yapın yani RAM'i 32 GB SSD'yi 1 TB yapın ve soğutucu alabilirsiniz oyun işlemci ağıırlık olsa da fazla bile gelecektir merak etmeyin güvenin bana hocam o 4060'lı sistemi alırsanız hata yaparsınız 4070'li 7500 Fli sistemi alın RAM'i 32 yapın SSD'yi 1 TB yapın sıvı soğutucu alın ve monitor alın uzun yıllar rahatsınız.

Bence mantıklı değil 4070 işlemcilerden pahalı yarın bir gün 5000 serisi çıktımı kartlar pahalanacak o yüzden öncelik ekran kartı olsun 7500 F işlemci çok fazla yeterli onun yerine 32 GB RAM ve SSD takviyesi yapın yani RAM'i 32 GB SSD'yi 1 TB yapın ve soğutucu alabilirsiniz oyun işlemci ağıırlık olsa da fazla bile gelecektir merak etmeyin güvenin bana hocam o 4060'lı sistemi alırsanız hata yaparsınız 4070'li 7500 fli sistemi alın RAM'i 32 yapın SSD'yi 1 TB yapın sıvı soğutucu alın ve monitor alın uzun yıllar rahatsınız.

Adam işlemci yükü gerektiren oyun oynuyorum diyor. 7500F ile 7800x3D arasında uçurum var ısrarla 4070 al demek saçma. Alması gereken işlemci 7800x3D kart minimum olarak 4060 Ti ayrıca 7800x3D 4060 Ti ile 4070 arasında ki farkı kapatabilir. PC uzamanı olduğuna emin misin? Bu işlemcilere hava soğutucu yeterli sıvı soğutmaya gerek yok, düz 1 TB SSD al ne demek? DRAM var mı yok mu nedir? içinde ki çip ne? vs. vs. Tekrar soruyorum PC uzmanı olduğuna emin misin?

Adam işlemci yükü gerektiren oyun oynuyorum diyor. 7500F ile 7800x3D arasında uçurum var ısrarla 4070 al demek saçma. Alması gereken işlemci 7800x3D kart minimum olarak 4060 Ti ayrıca 7800x3D 4060 Ti ile 4070 arasında ki farkı kapatabilir. PC uzamanı olduğuna emin misin? Bu işlemcilere hava soğutucu yeterli sıvı soğutmaya gerek yok, düz 1 TB SSD al ne demek? DRAM var mı yok mu nedir? içinde ki çip ne? vs. vs. Tekrar soruyorum PC uzmanı olduğuna emin misin?
Hocam bir sorum olacak. Sistem bugün elime ulaşacak. Sanırım anakart wifi desteklemiyor. Pcyi internete nasıl bağlayabilirim ?

Hocam bir sorum olacak. Sistem bugün elime ulaşacak. Sanırım anakart Wi-Fi desteklemiyor. PC'yi internete nasıl bağlayabilirim?

PCI Express Wi-Fi kart alabilirsin ya da USB Wi-Fi adaptör alabilirsin.

Bu ürünü geçen test etme şansım oldu 100 Mbit fiber internet kullanıyorum 100 Mbit verdi ve oyunlarda kablo ile 10 ping alırken bu ürünle 15 ping alıyordum. Tabii Alt Tab yaptığımda ping sapıtıyor asla kablo gibi olmaz. PCI Express Wi-Fi kart daha iyi olur ama bu da idare eder varsa kablo kullanma şansın kesinlikle kablo ile bağlan.

7800x3D seçip 4060 ti 2K lira farkla tercih et. 39K liraya geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sizin önerdiğiniz değil de

Bu sistem olsa daha iyi olmaz mı peki. Hem PSU 650w hemde ekran kartı Asus. Fiyatlar da aynı

Geri
Yukarı