3700X'ten 5600X'e geçmek mantıklı mı?

Bütçe
-

Timsah Faruk

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veri Tabanı Programcılığı, Grafik Tasarım
RAM
2x8 GB 3200MHz
Anakart
B450M S2H
Arkadaşlar merhaba. Şimdi ben çok fazla Online oyunlar oynayan birisiyim. LoL, Valorant, CS:GO gibi. Hal böyle olunca 3700X tek çekirdek performansından dolayı LoL'de bile sert FPS droplar giriyor. Valorant vs CS:GO'da drop olmuyor fakat Valorant'ta savaş esansında 150 FPS'lere kadar düşüyor. Sizce 5600X geçmeli miyim? 6 çekidekli olduğu için pişman olur muyum? 5600X alırsam ID-Cooling SE-224XT almayı düşünüyorum soğutucu yeterli mi? 3200MHz sorun çıkartır mı? 3600MHz geçmeli mi?

Cevaplarsanız sevinirim.

Çok zarar etmeyeceksen geçilebilir FPS biraz daha artacaktır. Yayın render vs uğraşmıyorsa çoklu çekirdek performansından ödün vermenin bir eksisi olmaz. 3200 MHz yeter. Gerçekten fark hissedeyim dersen 5700X /5800X'e falan geç. LoL'de FPS droplar yemen ilginç. 144 Hz'e sabitlemeni tavsiye ederim. Çoğu Pro da öyle oynuyor zaten.

Arkadaşlar merhaba. Şimdi ben çok fazla Online oyunlar oynayan birisiyim. LoL, Valorant, CS:GO gibi. Hal böyle olunca 3700X tek çekirdek performansından dolayı LoL'de bile sert FPS droplar giriyor. Valorant vs CS:GO'da drop olmuyor fakat Valorant'ta savaş esansında 150 FPS'lere kadar düşüyor. Sizce 5600X geçmeli miyim? 6 çekidekli olduğu için pişman olur muyum? 5600X alırsam ID-Cooling SE-224XT almayı düşünüyorum soğutucu yeterli mi? 3200MHz sorun çıkartır mı? 3600MHz geçmeli mi?

Cevaplarsanız sevinirim.

LoL'de FPS düşmesi bende de oluyor. LoL gibi tost makinesinde bile çalışan oyun için değmez bence, oyunun kendi sorunu bu. Koskoca red Dead, CoD Warzone 2 gibi oyunları yüksek ayarda sorunsuz oynarken, afedersiniz LoL gibi dandik bir oyunda FPS düşmesi oluyor.

Baya zayıf hissettiriyor. 8 çekirdeği var ama yani olsa ne olur kafasına girmek üzereyim.

Eski işlemcim olur ve çok memnundum. Bence geçiceksen ya ben gibi 5800x3D geç ya da 7000 serisi Ryzen sisteme geç.

Yeni konular

Geri
Yukarı