3700X'ten 5600X'e geçmek mantıklı mı?

Bütçe
-
Bayağı zayıf hissettiriyor. 8 çekirdeği var ama yani olsa ne olur kafasına girmek üzereyim.

Zayıf hissettirecek bir işlemci değil. Ben de kullanıyorum 1660 Ti ile. İşlemciden kaynaklı hiç sorun yaşamadım. Dediğim gibi LoL'de FPS'i 144'e(Monitörün 165 ise 165'e) sabitle sorunun kalmaz. İşlemci yükselteceksen 5800X ya da dengi işlemciye geç gerçekten fark hissetmek için.

Arkadaşlar merhaba. Şimdi ben çok fazla Online oyunlar oynayan birisiyim. LoL, Valorant, CS:GO gibi. Hal böyle olunca 3700X tek çekirdek performansından dolayı LoL'de bile sert FPS droplar giriyor. Valorant vs CS:GO'da drop olmuyor fakat Valorant'ta savaş esansında 150 FPS'lere kadar düşüyor. Sizce 5600X geçmeli miyim? 6 çekidekli olduğu için pişman olur muyum? 5600X alırsam ID-Cooling SE-224XT almayı düşünüyorum soğutucu yeterli mi? 3200MHz sorun çıkartır mı? 3600MHz geçmeli mi?

Cevaplarsanız sevinirim.

Değmez.

Ryzen 5 3600 kullanıyorum RX 5700 ile hala Ultra ayarlarda oyunlar oynuyorum 1080p mönitörümle. Ryzen 7 3700X e haksızlık ediliyor şu an.
Zaten konu sahibi online oyunlarda FPS düşmesinden şikayetçi. Bu işlemciyle AAA oyunları çok rahat oynuyordur. 5600x'e geçerse online oyunlarda FPS'i bayağı artar.

Zaten konu sahibi Online oyunlarda FPS düşmesinden şikayetçi. Bu işlemciyle AAA oyunları çok rahat oynuyordur. 5600X'e geçerse Online oyunlarda FPS'i bayağı artar.

Şöyle bir cümle sarf etti "bayağı zayıf hissettiriyor. 8 çekirdeği var ama yani olsa ne olur kafasına girmek üzereyim" Bu cümle üzerine bende örnek verdim. Ha maddi durumunda sıkıntı yoksa yükseltebilir FPS artırabilir ama zayıf görmek doğru gelmedi bana. Bu FPS düşmesi konuları da genelde aynı oyunlar için açılıyor genelde ve bunu da hesaba katmak lazım.

2.5 Yıldır kullanıyorum memnundum ama tek çekirdeği yetersiz gelmeye başladı gibi hissediyorum sadece.

"75Hz FreeSync Full HD IPS Monitör" Açıklamanda yazan monitör bu. Sen istersen 500FPS al bu monitör ile Max 75 kare görebilirsin. İşlemciden önce monitörünü yenile.

"75Hz FreeSync Full HD IPS Monitör" Açıklamanda yazan monitör bu. Sen istersen 500FPS al bu monitör ile Max 75 kare görebilirsin. İşlemciden önce monitörünü yenile.
Monitör yolda hocam geliyor 165Hz.

Geri
Yukarı