4-5 saat monitörü çalıştırabilmek için nasıl bir UPS almalıyım?

mrhouse

Centipat
Daha fazla  
3-4 ay sonra bahçeye elektrik geleceği için geçici olarak UPS alıp evde doldurup bahçede monitöre laptop bağlayıp çalışmak istiyorum. Bütçem 1500 TL civarı nasıl bir UPS almalıyım? Bu şekilde UPS'i kullanabilir miyim? Kullanacağım monitör 24 inç IPS 1080p olacak orta parlaklıkta kullanırım büyük ihtimal. Elektrik geldikten sonra da evde kullanayım düşüncem var. Haftada 1 doldurup kullanmayı düşünüyorum UPS'i.

Şu UPS işimi görür mü? Kaç saat çalıştırabilirim böyle bir UPS ile?

Son düzenleme:
Hocam ups'ler powerbank gibi doldurulmazlar. Amaçları elektrik gittiğinde güvenli bir şekilde cihazları kapatabilmeniz için 5 6dk size zaman sağlamasıdır. Onun dışında düzenli bir voltaj sağlayarak komponentlerin sağlığını korur.

Hocam UPS'ler powerbank gibi doldurulmazlar. Amaçları elektrik gittiğinde güvenli bir şekilde cihazları kapatabilmeniz için 5 6dk size zaman sağlamasıdır. Onun dışında düzenli bir voltaj sağlayarak komponentlerin sağlığını korur.

Nasıl bir çözüm bulabilirim? Akü ve inverter götüreyim diye düşünmüştüm. Fakat aküyü şarj etmesi için bir cihaz daha almam gerekiyor o durumda bütçemi aşıyor. Ondan dolayı UPS düşünmüştüm. Kullanacağım monitörün güç tüketimi şu şekilde
  • Güç Tüketimi (Tip) 21.0W
  • Güç KaynağıAC 100~240 V
  • Güç Tüketimi (maksimum) 35 W

Monitörün güç girişi 220V giriş şeklinde mi? Eğer adaptör ucu şeklinde girişi varsa intertör olmadan sadece kuru akü kullanarak monitöre 4-5 saat güç verebilirsiniz. 1500TL'den çok daha aşağı bir maliyet tutacaktır. Eğer giriş 220V şeklindeyse monitörün içi açılarak devre kartından kablo çekilebilir veya intertör alınabilir. 800-1000TL invertör maliyeti ve 300-400TL kuru akü maliyeti çıkacaktır. Geri kalan para ilede kuru akü şarj cihazı alınabilir.

Monitörün güç girişi 220V giriş şeklinde mi? Eğer adaptör ucu şeklinde girişi varsa intertör olmadan sadece kuru akü kullanarak monitöre 4-5 saat güç verebilirsiniz. 1500TL'den çok daha aşağı bir maliyet tutacaktır. Eğer giriş 220V şeklindeyse monitörün içi açılarak devre kartından kablo çekilebilir veya intertör alınabilir. 800-1000TL invertör maliyeti ve 300-400TL kuru akü maliyeti çıkacaktır. Geri kalan para ile de kuru akü şarj cihazı alınabilir.

Dediğiniz gibi 12 Volt 7ah 400 TL kuru akü bulabildim. 600 TL civarınada invertör bulabiliyorum. ChatGPT'ye göre 3.8 saat yetebiliyormuş. Şarj adaptörünüde bazı kuru akü satanlar yanında veriyor ilanlarada gördüğüm kadarıyla. 1000 TL civarına çözebiliyorum aslında. Fakat UPS için de zaten kuru akü yok mu? Bütün sistem birleşik geliyor diye düşünüyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı