4 ayda TYT ve AYT matematikten 25 net nasıl çıkarılır?

Renster

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Matematiğe hiç yatkın değilim. Nefret ederim. Ama en az 25 net yapmam lazım ikisinden de. Matematiğim berbattır, 2023 TYT'de 8.75 net, 2023 AYT'de 5.75 net geldi. En kolay şekilde nasıl hedefime ulaşırım?

Merhaba. Matematiğe hiç yatkın değilim. Nefret ederim. Ama en az 25 net yapmam lazım ikisinden de. Matematiğim berbattır, 2023 TYT'de 8.75 net, 2023 AYT'de 5.75 net geldi. En kolay şekilde nasıl hedefime ulaşırım?
Temel konulardan başlamalısın. Konular iç içe fazla geçiyor özellikle AYT bazında durum böyle. Fonksiyonlar her şeyin temeli gibi iyi fonksiyonlar öğren. Ardından eşitsizlik,denklemler,integral,türev,limit ve biraz geometri kasarak istediğin netlere ulaşabilirsin. Permütasyon,kombinasyon da son derece önemli.

Oyun oynayarak, istisnasız her gün Technopat sosyalde 1-2 konu açarak netleri yükseltemezsin. Forum listesine ne zaman baksam senin bir konun oluyor.

Temel konulardan başlamalısın. Konular iç içe fazla geçiyor özellikle AYT bazında durum böyle. Fonksiyonlar her şeyin temeli gibi iyi fonksiyonlar öğren. Ardından eşitsizlik,denklemler,integral,türev ve biraz geometri kasarak istediğin netlere ulaşabilirsin. Permütasyon,kombinasyon da son derece önemli.
18 Aralık 2023'e kadar TYT matematik çalışıyordum. Fonksiyonlara kadar gelmiştim. Fakat o günden beri elime kalem almadım. Ve öğrendiğim her şeyi unuttum.

Oyun oynayarak, istisnasız her gün Technopat sosyalde 1-2 konu açarak netleri yükseltemezsin. Forum listesine ne zaman baksam senin bir konun oluyor.

Arkadaş haklı kimse senin yerine mücadele vermeyecek.İraden yoksa hele ki şu süreçten sonra bu cihazları etrafından kaldırmanı tavsiye ederim. Kitaplarla barışıp çalışmayı öğrenmelisin.

Hocam merhaba;

Matematikte önerebileceğim birkaç şey mevcut, size uygun olanı seçebilirsiniz. Bunlardan ilki: Mert Hoca'nın TYT'ye İlk Adım kampıdır. Bu kampın kitabı da mevcut ve seri halinde izleyip günlüğk ödevleri yapabilirsiniz. İkincisi: Bıyıklı Matematik. Hocamızın kitapları mevcut ve baştan beri anlatır. AYT kampı da mevcut. Üçüncüsü: Eğer ben işin mantığını kapayım, taktikler öğreneyim diyorsanız yektuğ mat yasin kara hocamız. Ben şahsen hem TYT hem AYT'yi onunla hallettim, hala daha onunla ilerliyorum. PDF paylaşıyor. TYT ve problemlerde kesinlikle öneririm.

Kaynaklara gelecek olursak: Hocaların ders kitapları dışında acil yayınlarını ilaç serisini öneririm. Matematiğin İlacı TYT ve Matematiğin İlacı AYT. Bu kitaplar başlangıç için idealdir. Problemde sıfırsanız Problemlerin İlacı harika bir kaynak olacaktır sizin için. Ama en hızlı şekilde olması için ben size Yektuğ Mat öneririm. Biraz hızlı bahsettim ama aklınıza takılanı sorun lütfen. Kolay gelsin, başarılar.

Hocam herkesin öğrenme şekli farklı. Günde 14 saat bandına çıkabilirse imkansız değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı