40 bin TL okul ve iş ağırlıklı hafif laptop önerisi

Bütçe
40000
40k bandında i5 değmez.

Biraz zorlar gibime geliyor. Şimdi kaldırsa ileride sıkıntı cıkarır gibi riske atmasın bence 40k verip ileride üzülmesin. İnternetten oyunun grafiklerine bakabilirsiniz ekran kartı isteyen bir oyun.

Şöyle bir yazı buldum hocam. 8 Ram ile de oynandığı 16 ile rahat ettiği, M1 ve üstü işlemcilerin yeterli olduğu belirtilmiş.

Tabii kesin bir şey demiyeyim kesin kendi bilgim olmadığı için.

Şöyle bir yazı buldum hocam. 8 RAM ile de oynandığı 16 ile rahat ettiği, M1 ve üstü işlemcilerin yeterli olduğu belirtilmiş.

Tabii kesin bir şey demiyeyim kesin kendi bilgim olmadığı için.

Maç işlemcileri hakkında çok fazla bir şey bende bilmiyorum. Birkaç yazıda oyun için alınmayacaklarını okumuştum.

Hocam M1 dahili grafik birimi geçiyor 1030'u.

İleride sıkıntı yaratır mı sizce? Her 40 günde bir büyük güncellemeler alan bir oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maç işlemcileri hakkında çok fazla bir şey bende bilmiyorum. Birkaç yazıda oyun için alınmayacaklarını okumuştum.

ilerde sıkıntı yaratırmı sizce? Her 40 günde bir büyük güncellemeler alan bir oyun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mac işlemcilerin ana odağı oyun değil. Konu sahibi tarafından belirtilen ihtiyaçların da ana amacı oyun değil. Daha çok ultrabook tarzı cihaz istenmiş valo, genshin oynatsın denmiş.

Açıkçası güncelleme boyutları, sıklığı, içeriği, oyunun gelişimi gibi şeyleri tam bilemediğim için yorum yapamayacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mac işlemcilerin ana odağı oyun değil. Konu sahibi tarafından belirtilen ihtiyaçların da ana amacı oyun değil. Daha çok Ultrabook tarzı cihaz istenmiş Valorant, genshin oynatsın denmiş.

Açıkçası güncelleme boyutları, sıklığı, içeriği, oyunun gelişimi gibi şeyleri tam bilemediğim için yorum yapamayacağım.

Arkadaş içinde uygunsa alabilir.

Arkadaş içinde uygunsa alabilir.
Elbette.

Gaming cihaz alternatifi de bırakayım yine de.

@Senyör Kesada
Windows'ta native olarak Valorant, Genshin Impact oynamak varken Mac'te dolambaçlı yollarla çile çekmek bana anlamsız geliyor. Kaldı ki bu oyunların Mac'te sağlıklı bir şekilde oynanması da mümkün değil. Yine Windows makineye bağlanarak ya da Windows ortamına öykünerek çalışacaklar (tabii çalışırlarsa). Valorant zaten Vanguard nedeniyle açılmayacaktır bile. Açılan oyunlarınsa ne kadar stabil çalışacağı soru işareti. Teoride mümkün görünen şeyler pratikte verimsiz olabilir.

İşin içinde oyun varsa, üstelik oyunun native olarak Mac desteği de yoksa, kesinlikle Windows bir makine tercih edilmeli.

Yine Macbook geçse iyi olur.
Oyun bilgisayarları hafiflik ihtiyacı karşılamaz.
Şarj ve ses konusunda Mac dan geçen birini üzer.
Hafif oyun yazmak istemiştim aslında ama öyle hafif laptop diye kalmış :') macbooktan çıkmak istiyor arkadaşım açıkçası

İnternette desteklediği belirtilmiş. Çok da ağır bir oyun değil diye biliyorum. M işlemciler üstesinden gelir diye düşünüyorum. Fazla mı ağır oyun?

Genshin ağır sayılabilir, devamlı boyutu da artarak güncellenen bir oyun, benim laptop Lenovo I330 Ryzen 5 idi, oyun daha yeniyken bile zar zor kaldırıyordu. Güzel masaüstü sistemi kurdum ama güncellemeler arttıkça, oyun açılınca kasmalar meydana gelmeye başladı, maalesef Mac kaldıramaz öyle bir oyunu

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı