40 bin TL sistem tavsiyesi

josephalpha

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni toplayacağım sistem için görüşlerinizi ve varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Kasa ve PSU konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart;

Kasa + PSU;

RAM;

İşlemci;

Ekran kartı;

İşlemci soğutucu;

SSD;

Merhaba, yeni toplayacağım sistem için görüşlerinizi ve varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Kasa ve PSU konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Anakart;

Kasa + PSU;

RAM;

İşlemci;

Ekran kartı;

İşlemci soğutucu;

SSD;

Bu sisteme Rampage bir soğutma yakışmamış daha iyi markalar bakılabilir Cooler Master gibi.

Bu sisteme Rampage bir soğutma yakışmamış daha iyi markalar bakılabilir Cooler Master gibi.

Bunu önerir misiniz ? 2.ci tercihim buydu

Sakın alma bu sistemi.
Bütçe çıkabilirsen ramleri 16x2 ya da 8x2 yap.

Bütçe çıkamazsan da bunu al.
SSD'yi Adata 850 lite, ekran kartını 4070 Super (en ucuz olan 2x twin modelini) ve anakartı da MSI B650 yapıp al.
İstersen 41K'ya 32Gb ram ile alabilirsin, tercih meselesi.

Son düzenleme:
Sakın alma bu sistemi.
Bütçe çıkabilirsen ramleri 16x2 ya da 8x2 yap.

Bütçe çıkamazsan da bunu al.
SSD'yi Adata 850 lite, ekran kartını 4070 Super (en ucuz olan 2x twin modelini) ve anakartı da MSI B650 yapıp al.
İstersen 41K'ya 32Gb ram ile alabilirsin, tercih meselesi.
İlk sisteme soğutucu ve ram eklersem 45kya çıkıyor neredeyse, benim attığım sistemi 37k'ya toplayabiliyorum + 7800 xt geçersem 43k'ya geliyor. 2.ci sistem f/p anlamında iyi fakat 4060ti kullanıyor.

@josephalpha Sistem sadece oyun için mi?
Sadece valorant oynuyorum + discord + chrome açık arkada başka bir şeye ihtiyacım yok, nvidia ekran kartlı almak daha iyi olur nvidia reflex olduğu için ama fiyatları çok pahalı

Dosya Ekleri

• 1714265932747.png
    1714265932747.png
    245,7 KB · Görüntüleme: 10
Şu şekilde özelleştirince 42k'ya geliyor ( ram eklemesi + işlemci soğutucu + ssd yükseltme )

1000 tl fark için b650m hdv/m2 anakart ve 7600 yükseltmesinden vazgeçiyorum, değer mi bunun için ?

Dosya Ekleri

• xfxf.png
    xfxf.png
    48,2 KB · Görüntüleme: 10
Şu şekilde özelleştirince 42k'ya geliyor ( ram eklemesi + işlemci soğutucu + ssd yükseltme )

1000 tl fark için b650m hdv/m2 anakart ve 7600 yükseltmesinden vazgeçiyorum, değer mi bunun için ?
Kesinlikle değmez. RAM'i sonradan eklersiniz. 16 GB idare eder. Anakartı asla düşürmeyin. Soğutucu olarak benim bağlantı adresini verdiğim daha iyi. SSD için bütçeniz yeterse yükseltin.

Kesinlikle değmez. RAM'i sonradan eklersiniz. 16 GB idare eder. Anakartı asla düşürmeyin. Soğutucu olarak benim bağlantı adresini verdiğim daha iyi. SSD için bütçeniz yeterse yükseltin.

Kasayla alakalı bir sorun olur mu? Daha önce hiç kasa kullanmadım mATX anakartla ATX kasa kullanırsam anakartı yerleştirmeyle alakalı bir sorun çıkar mı?

Geri
Yukarı