40 bin TL'ye masaüstü bilgisayar toplama

Bütçe
35000 40000
@brkyksk bakın ben size 5700x li olan sistemi konfigüre etmeden attım. Benim size ayarlama yaptığım sistem am5 soketti . Sizin şuan linklerini atmış olduğunuz ürünler 32000 tl yapıyor. Size şunu öneriyorum ve çekiliyorum.
İşlemci anakart duruyor , ram 2x16 3600mhz xpg d41, ekran kartı rtx 3080, ssd crucial p3 1tb , soğutucu kasa duruyor , güç kaynağı cougar 750w .
33 k yapıyor işlemci soğutucunuz sıvı onu unutmayalım. Daha da pek bir öneri kalmadı iyi akşamlar tekrardan.

Ben de amd kart kullanıyorum ama bu bütçede amd alınmaz 4000 serisi alınmalı
100k bütçede sistem toplayıp AMD kart aldım. Bilgin yok bir argüman vermiyorsun amd kart alınmaz diyorsun habire. Cahil cahil davranmayı bıraksan artık..

35 bin TL olarak 5600 ve 3070 Ti denk geliyor monitör ile 40 k geçiliyor şu an zaten sistemden çok monitör zorlaştırıyor işi aslında.

Teşekkür ederim ama AMD düşüncem hiç yok ekran kartı olarak.
2-3 keredir denedim de paranızı çöpe atmakta kararlısınız e hayırlı olsun ne diyeyim :D

@Valerys kanka madem bu kadar bilgi sahibisin yüce bir varlıksın, neden böyle ucuz bir dil kullanıyorsun? Ben yüksek bütçeli sistemlerde AMD ekran kartı kullanılmasına karşıyım bu kadar basit. Senin gibi bir markanın Fanboy'u değilim. Wattman hatalarını da öne sürmedim. Benim bilgim bana senin bilgin sana.

@Valerys kanka madem bu kadar bilgi sahibisin yüce bir varlıksın, neden böyle ucuz bir dil kullanıyorsun? Ben yüksek bütçeli sistemlerde AMD ekran kartı kullanılmasına karşıyım bu kadar basit. Senin gibi bir markanın Fanboy'u değilim. Wattman hatalarını da öne sürmedim. Benim bilgim bana senin bilgin sana.
Yüksek bütçe dediğin sistem max 45k çıkarabiliyor dostumuz. Hala daha Hiçbir argüman paylaşmayıp 4070 Ti, 3080 gibi kartlar öneriyorsun 20k fiyata 7900 XT gibi canavar bir kart varken. bana ucuz dil diyorsun bir de.4080-4090 alacak bütçesi olsa onları önerirdim, arkadaşın bütçesine göre en iyi kartı öneriyorum. Benim bilgim senin bilgin muhabbetine girecek bir konu yok ortada gerçek neyse o. Dostumuz zaten sistem olaylarına daha yeni vakıf olduğu için çevresinin AMD nefretine maruz kalmış maalesef belli ki Nvidia tarafından sömürülmesi gerekiyor. Ne alırsa alsın, hayırlısıyla kullansın. Takipten çıkıyorum konuyu.

@Valerys o kadar çok kişiye 6700 XT aldırdım ki hatırlamıyorum bile yani savunduğun görüş benim yorumum altında olmamalı bence. Önceki yazdığım yorumlardan birinde de 3000 serisi kart önermediğimi zaten söylemiştim. Onun yerine Radeon 6000 serisi dengi tercih edilebilir. Ama arkadaş AMD kart istemediğini belirtti. Senin yerinde olsam bir AMD Fanboy olarak konudan çıkar giderdim. Sağlıklı bir insan bunu yapardı diye düşünüyorum. Konuyu tamamıyla sapıttık sayende , sana önerim "AMD vs Nvidia" gibi konular altında bu görüşünü savunmaya çalışmandır. Kim bilir belki istediğin ilgiyi orada görürsün.

Yeni konular

Geri
Yukarı