35-40 bin TL'ye bilgisayar toplama

Bütçe
35-40k Türk Lirası

ulaselessar

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bütçem 35-40 bin arası. Bilgisayar toplama işlerinden çok anlamadığım için konu açmak istedim. Elimde böyle bir bilgisayar var. Eksikleri nelerdir? Ne ekleyip çıkarmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

1661452564079.png

12400 için SE-214-XT gibi hava soğutucuları yeterli olur. Seçtiğiniz kasanın hava sirkülasyonu kötü, içerisinde bulunan PSU giriş seviyesi. Bu yüzden alınmaz.

Seçtiğiniz SSD'den daha ucuz ve okuma-yazma hızları 970 Evo'ya göre yüksek olan Crucial P5 Plus gibi SSD'ler tercih edilebilir.

NVIDIA tarafında RTX 3080 Ti'lı bir sistem toplanabilir. AMD tarafında RX 6900 XT'li bir sistem toplanabilir.

Sistemi oyun oynama amaçlı mı yoksa render, yazılım, video editleme gibi şeyler için mi toplayacaksınız?

12400 için SE-214-XT gibi hava soğutucuları yeterli olur. Seçtiğiniz kasanın hava sirkülasyonu kötü, içerisinde bulunan PSU giriş seviyesi. Bu yüzden alınmaz.

Seçtiğiniz SSD'den daha ucuz ve okuma-yazma hızları 970 Evo'ya göre yüksek olan Crucial P5 Plus gibi SSD'ler tercih edilebilir.

NVIDIA tarafında RTX 3080 Ti'lı bir sistem toplanabilir. AMD tarafında RX 6900 XT'li bir sistem toplanabilir.

Sistemi oyun oynama amaçlı mı yoksa render, yazılım, video editleme gibi şeyler için mi toplayacaksınız?
Oyun amaçlı. SSD'de Samsung'dan sapmama taraftarıyım. Kasayı aslında biraz fiyat belirtmesi için seçmiştim, öneriniz nedir? PSU'yu değiştireyim.

Teşekkür ederim ama akakçe en ucuz fiyatı buluyor. GittiGidiyor gibi sitelerden alışveriş yapmayı güvenli bulmuyorum. O yüzden belli bir siteden toplayacağım. Fiyatı 40bini aşıyor öyle yapınca.

Oyun amaçlı. SSD'de Samsung'dan sapmama taraftarıyım. Kasayı aslında biraz fiyat belirtmesi için seçmiştim, öneriniz nedir? PSU'yu değiştireyim.

Teşekkür ederim ama akakçe en ucuz fiyatı buluyor. GittiGidiyor gibi sitelerden alışveriş yapmayı güvenli bulmuyorum. O yüzden belli bir siteden toplayacağım. Fiyatı 40bini aşıyor öyle yapınca.
Attığım ürünlerin büyük bir kısmı Amazon bir kısmı hepsiburada'da satılıyor, Gittigidiyor hiç yok. Bu arada https://www.akakce.com/power-supply...d-hp1-j750gd-f12s-750-w-fiyati,513006375.html Bu PSU fazlasıyla yetecektir o sisteme.

2X:

40,443 TL tutuyor. Böyle bir sistem toplanabilir bence.

Bu kasayla önerdiğim PSU uyumluysa, sığıyorsa kasa olarak bu alınabilir:
@messinicocugu hocam biliyordur.

Sıvı soğutucu olarakta bu alınabilir:

Son düzenleme:
2X:

40,443 TL tutuyor. Böyle bir sistem toplanabilir bence.
Çok güzel ama hiç duymadığım markalar. PNY mesela. Sıkıntı çıkmasın sonradan? James Donkey SSD facialarına katılmak istemiyorum :D

2X:
40000TL gibi bir şey tutuyor bu sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı