40000 TL sistem önerisi

Bütçe
40000

kayra karadeniz

Femtopat

Merhaba. Sizce hangisini almalıyım tavsiye verebilir misiniz? @xDraco @SadeceYiğit @Murat Can Şimşek

Üstteki daha iyi bir sistem, daha çok performans alırsınız. NVDIA teknoloji olarak hem daha önde ilerliyor. Ek olarak kule tipi bir soğutucu tercih edebilirsiniz. Bende aynı sistemi aldım. 7800 XT ile 4070 Super arasında ne gibi farklar var bayağı bir araştırdım almadan önce. 43'bine falan tamamladım sistemi, RAM'leri de 32 yaptım, anakartı Biostar yerine MSI PRO yaptım öyle aldım, ilerde upgrade etmem gereken tek şey işlemci olur onun haricinde sistem zaten AM5 ve DDR5. İlerde max işlemci veya kule tipinden sıvıya geçilir ama bu dediğim 3-4 sene belki daha sonrasında. 35 bin lira ile çıkmıştım yola ancak 40 bine tam performans bir sistem alabileceğimi anladıktan sonra fiyatı yükselttim. 35 Veren 40 verir, 40 verebilen 43 de verebilir ve tam performans sistem alır kafasıyla aldım gitti :D
Şöyle özelleştirip satın almıştım;
1713555851005.jpeg

Yukarıdakini al kesinlikle biri DDR4 diğeri DDR5 sistem aradaki fark çok fazla. 2-3 sene sonra DDR4 çok daha geri kalmış olacak ayrıca ram, işlemci değiştirmek istediğinizde AM5 işlemcilere geçemeyeceksiniz.
Yukarıda arkadaşın yaptığı özelleştirme bence gayet iyi bir tek ramleri Lexar Ares cl30 yaparak alabilirsiniz 32GB istiyorsanız frekansı ve latency değeri XPG'lere göre daha iyi.

Yukarıdakini al kesinlikle biri DDR4 diğeri DDR5 sistem aradaki fark çok fazla. 2-3 sene sonra DDR4 çok daha geri kalmış olacak ayrıca ram, işlemci değiştirmek istediğinizde AM5 işlemcilere geçemeyeceksiniz.
Yukarıda arkadaşın yaptığı özelleştirme bence gayet iyi bir tek ramleri Lexar Ares cl30 yaparak alabilirsiniz 32GB istiyorsanız frekansı ve latency değeri XPG'lere göre daha iyi.
Ben digerini de 7500f sandım.
Aynı fiyata bu da var.

Ben digerini de 7500f sandım.
Aynı fiyata bu da var.
Bu fiyata 7800 xt mantıklı bence ben Nvidiayı daha çok seviyorum açıkçası ama özellikle uzun dönemde 16GB VRAM daha faydalı olur

Yeni konular

Geri
Yukarı