45 bin liranız olsa ne yapardınız?

45 bin lira birikmişliğim var ve ne yapacağımı bilmiyorum siz olsaydınız ne yapardınız? Biraz daha biriktirip yurt dışına dil okuluna gitmeyi düşünüyorum mantıklı mı sizce?

Sana en mantıklı şeyi söyleyeceğim. Şu an bilgin olmadığını varsayıyorum. O 45000 TL'yi faize koy. İng bank 2000 TL veriyor. Sonra paran birikene kadar. Birkaç ay borsa, finans, hisse senedi, tahviller, fonlara bak. Paranı katlayabileceğin formülü söyledim sana. Eğer gençliğimi yaşayayım. Onu alayım bunu alayım dersen öyle de yapabilirsin. Sana kalmış 🙂

Sana en mantıklı şeyi söyleyeceğim. Şu an bilgin olmadığını varsayıyorum. O 45000 TL'yi faize koy. İng bank 2000 TL veriyor. Sonra paran birikene kadar. Birkaç ay borsa, finans, hisse senedi, tahviller, fonlara bak. Paranı katlayabileceğin formülü söyledim sana. Eğer gençliğimi yaşayayım. Onu alayım bunu alayım dersen öyle de yapabilirsin. Sana kalmış 🙂
Yurt dışı dik okulu için birikim yapıyorum bankaya koymak mantıklı mı ?

Üniversite sınav sonucuma göre hareket ederdim. Sınav iyi geçmişse bilgisayar, kötü geçmişse seneye dil dershanesi param olurdu. Ya da direkt bilgisayara yatırırdım. TL daha değersizleşebilir diye.

Yatırım yapacaksam borsaya girerim, aracım yoksa motosiklet alırım, eğitim almak istiyorsam eğitim almaya da yeter.
Benzer bir soruyu yaklaşık bir sene önce kendime sorup bayiden sıfır motosiklet çıkartmıştım ve şu an memnunum. Hem o kadar gezdim hem de fiyatının üzerine fazlasıyla koydu.
Reis 45 bin liraya motor mu var

Reis 45 bin liraya motor mu var
Bulmak isteyene her fiyata motor var. Cub, CG, Commuter, Scooter tarzında tonla motor bulursun. Eğer eski model alırsan Japon motoru bile bulursun.

Geri
Yukarı