25 bin TL sistem önerisi

Bütçe
25,000

mstf13

Zeptopat
Selam dostlar, 25bin lira bandında masaüstü bir bilgisayar almak istiyorum oyun odaklı kullanacağım.
Bilgisayar toplamaktan anlamadığım için hazır sistem önerilerinizi bekliyorum, monitör olarak Samsung Odyssey G4 modelini aldım.

SUNRISE-4060Ti / AMD Ryzen 5 5600 MPK / GALAX GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar Bu ürünle karşılaştırsak hangisi daha iyidir peki?

7500Flı sıstem daha ıyı. Cuku AM5 soketlı ve DDR5'lı bır sıstem. Diğeri AM4 soketlı ve DDR4. AMD AM4 soketi artık desteklemeyecek. Mesela 5 sene sonra güncel bır işlemciye geçmek istersen işlemci ile birlikte anakart ve RAM'ı da değiştirmek gerekecek. Diğer sıstemde sadece işlemciyı değiştirmek yeterli olacaktır. 5600'lu sistemin tek artısı daha ıyı ekran kartı olması. Ama ben şahsen 10-15 FSP az alayım ama DDR5'lı, hızlı ve güncel bır sistemi tercıh. Ederim.

Hem 7500F hem de 4060 Ti olsun istersen, +3-4K bütçe ile o da mümkün.

7500Flı sıstem daha ıyı. Cuku AM5 soketlı ve DDR5'lı bır sıstem. Diğeri AM4 soketlı ve DDR4. AMD AM4 soketi artık desteklemeyecek. Mesela 5 sene sonra güncel bır işlemciye geçmek istersen işlemci ile birlikte anakart ve RAM'ı da değiştirmek gerekecek. Diğer sıstemde sadece işlemciyı değiştirmek yeterli olacaktır. 5600'lu sistemin tek artısı daha ıyı ekran kartı olması. Ama ben şahsen 10-15 FSP az alayım ama DDR5'lı, hızlı ve güncel bır sistemi tercıh. Ederim.

Hem 7500F hem de 4060 Ti olsun istersen, +3-4K bütçe ile o da mümkün.

Anladım hocam çok teşekkürler bütçeyi zorlayıp bunu alabilirim belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı