45000 TL sistem toplama önerisi

Bütçe
45000

Krmyy

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an yaklaşık 45.000 TL bütçem var. Şöyle bir sistem buldum:

• İşlemci: Ryzen 7 5800x3D.
  • Anakart: MSI B550M Pro 4600MHz(OC)
  • RAM: GeIL 16 GB(2x8) Orion RGB 4000MHz CL18 DDR4.
  • Ekran kartı: MSI RTX 3080 Gaming Z Trio 10GB.
  • SSD: MSI 500GB spatium M390 NVMe okuma 3300 MB-yazma 2300 MB M.2 SSD.
  • Güç kaynağı: MSI 850W MPG A850GF 80+ Gold tam modüler.
  • Sıvı soğutucu: MSI MAG CoreLiquid 280r RGB 280 mm.

Sistemin linki: Sinerji Perseus Ryzen 7 5800X3D 16GB 500GB NVMe M.2 SSD RTX3080 [Oyun Bilgisayarı]

Her türlü önerilerinize açığım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Ekran kartı kesinlikle 3080 ve işlemci Ryzen 7 5800x3D olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı neden 3080 olmak zorunda? Bu fiyata RX 6900 XT'li sistem toplanabilir.

Ben NVIDIA'nın ekran kartlarında kullandığı teknolojilerin AMD'nin kullandığı teknolojilerden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Marka takıntılığıyla alakası yok.
Marka takıntısı.

Ben NVIDIA'nın ekran kartlarında kullandığı teknolojilerin AMD'nin kullandığı teknolojilerden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Marka takıntılığıyla alakası yok.

Hocam teknoloji diyorsunuz eyvallah iyi hoş da, 6900XT ile 3080 arasındaki performans farkı daa mı teknolojiye giriyor?

RX 6900 XT, RTX 3080'den daha fazla performans sunuyor + bu kart ile de RTX özelliği açılabiliyor. AMD'nin FSR teknolojisi NVIDIA'nın DLSS teknolojisinden biraz daha düşük olsada arada ki performanstan dolayı görmezden gelinebilir. Yine de 3080 olsun diyorsanız bu fiyata 3080 Ti'lı sistem toplayabiliriz.

RX 6900 XT, RTX 3080'den daha fazla performans sunuyor + bu kart ile de RTX özelliği açılabiliyor. AMD'nin FSR teknolojisi NVIDIA'nın DLSS teknolojisinden biraz daha düşük olsada arada ki performanstan dolayı görmezden gelinebilir. Yine de 3080 olsun diyorsanız bu fiyata 3080 Ti'lı sistem toplayabiliriz.
Hocam zaten FSR teknolojisi DLSS e çok yakın performans veriyor. RTX zaten var NVIDIA REFLEX gibi teknolojiler diyorsanız açıkcası çok gerek olduğunu düşünmüyorum profosyenel e-spor oyuncusu değilseniz MS'i düşük yüksek hzli 4k bir monitör gerek zaten o sisteme eğer REFLEX teknolojisini kullanacaksa.

Donanım ≠ yazılım.

Aynı özelliklere hemen hemen yakın adam mı dolandırıyorsunuz ya siz. Sakın almayın hocam, 2060 alınır mı bu paraya @frisby3434 bu şahsın attığı sisteme göz ucuyla bile bakmayın.
Bu para demedimki üstad. Ayrıca hemen hemen yakın derken işlemci aynı onu demek istedim ne dolandırması

Geri
Yukarı