45000 TL sistem toplama önerisi

Bütçe
45000
Ben NVIDIA'nın ekran kartlarında kullandığı teknolojilerin AMD'nin kullandığı teknolojilerden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Marka takıntılığıyla alakası yok.

Ben NVIDIA'nın ekran kartlarında kullandığı teknolojilerin AMD'nin kullandığı teknolojilerden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Marka takıntılığıyla alakası yok.

CUDA çekirdekleri ile işiniz oluyor mu?

Hocam zaten FSR teknolojisi DLSS'e çok yakın performans veriyor. RTX zaten var NVIDIA Reflex gibi teknolojiler diyorsanız açıkçası çok gerek olduğunu düşünmüyorum profosyenel e-spor oyuncusu değilseniz Ms'i düşük yüksek hzli 4K bir monitör gerek zaten o sisteme eğer reflex teknolojisini kullanacaksa.

RX 6900 XT, RTX 3080'den daha fazla performans sunuyor + bu kart ile de RTX özelliği açılabiliyor. AMD'nin FSR teknolojisi NVIDIA'nın DLSS teknolojisinden biraz daha düşük olsa da arada ki performanstan dolayı görmezden gelinebilir. Yine de 3080 olsun diyorsanız bu fiyata 3080 Ti'lı sistem toplayabiliriz.

Size kendimi daha açık izah etmeliydim hata yaptım en başta. Şu an da halihazırda 3060'lı bir sistemim var ve ben bu sistemimi kardeşime verip kendime başka 3080/ti bir sistem dizmek istiyorum. Kullandığım monitör: ASUS PG259qn 1ms 360Hz. Az önce yaptığım bir araştırma ile çok daha iyi bir sistem buldum zaten. Başlığı acele ederek açtım maalesef bu da ayrı bir hatam.

Tek tek toplayarak bulduğum yeni sistemim şu:

• İşlemci: Ryzen 7 5800x3D.
  • Anakart: MSI MPG X570 Gaming Plus.
  • RAM: Trident Z RGB 4000MHz CL18 DDR4.
  • Ekran kartı: RTX 3080 Ti Gaming X Trio 12 GB
  • SSD: MSI SSD spatıum M480PCI-E 4.0 NVMe M.2 1TB r: 7000W: 5500.
  • Güç kaynağı: Hiçbir fikrim yok
  • Sıvı soğutucu: Hiçbir fikrim yok.
  • Kasa: Cooler Master Masterbox TD500.

Bu sisteme dair eleştirilerinizi yaparsanız çok mutlu olurum. Şu anda sistemin fiyatı 45.000 yapıyor güç kaynağına ve sıvı soğutucuya karar verdikten sonra bütçemi ne kadar daha zorlayabilirim ona bakacağım maksimuma ulaştıysam diğer seçtiğim ürünleri değiştirmek zorunda kalacağım
Bilgisayarımı satıyorum.
1 senelik kutu fatura hepsi var.

İkinci el almak istemiyorum teşekkür ederim.
CUDA çekirdekleri ile işiniz oluyor mu?

Kusura bakmayın sormak istediğinizi anlayamadım.

Son düzenleme:
Size kendimi daha açık izah etmeliydim hata yaptım en başta. Şu an da halihazırda 3060'lı bir sistemim ben ve bu sistemimi kardeşime verip kendime başka 3080/ti bir sistem dizmek istiyorum. Kullandığım monitör: ASUS PG259qn 1ms 360Hz. Az önce yaptığım bir araştırma ile çok daha iyi bir sistem buldum zaten. Başlığı acele ederek açtım maalesef bu da ayrı bir hatam.

• Ekran kartı: RTX 3080 Ti Gaming X Trio 12 GB
  • Güç kaynağı: Hiçbir fikrim yok
  • Kasa: Cooler Master Masterbox TD500.

Bu sisteme dair eleştirilerinizi yaparsanız çok mutlu olurum. Şu anda sistemin fiyatı 45.000 yapıyor güç kaynağına ve sıvı soğutucuya karar verdikten sonra bütçemi ne kadar daha zorlayabilirim ona bakacağım maksimuma ulaştıysam diğer seçtiğim ürünleri değiştirmek zorunda kalacağım

Hocam sıvı soğutucu Arctic liquid freezer II 360mm ve güç kaynağı FSP Hydro G PRO HG2-850 tercih ediniz. Ve monitör değişikliliği yapmanız gerek o sisteme 1080p monitör hakaret min 2K o sistem için monitör.

Size kendimi daha açık izah etmeliydim hata yaptım en başta. Şu an da halihazırda 3060'lı bir sistemim var ve ben bu sistemimi kardeşime verip kendime başka 3080/ti bir sistem dizmek istiyorum. Kullandığım monitör: ASUS PG259qn 1ms 360Hz. Az önce yaptığım bir araştırma ile çok daha iyi bir sistem buldum zaten. Başlığı acele ederek açtım maalesef bu da ayrı bir hatam.

• Ekran kartı: RTX 3080 Ti Gaming X Trio 12 GB.
  • Güç kaynağı: Hiçbir fikrim yok.
  • Kasa: Cooler Master Masterbox td500.

Bu sisteme dair eleştirilerinizi yaparsanız çok mutlu olurum. Şu anda sistemin fiyatı 45.000 yapıyor güç kaynağına ve sıvı soğutucuya karar verdikten sonra bütçemi ne kadar daha zorlayabilirim ona bakacağım maksimuma ulaştıysam diğer seçtiğim ürünleri değiştirmek zorunda kalacağım.

NVIDIA'nın şu anda tek artısı CUDA çekirdekleri ve RTX. RTX bana göre çok gereksiz ve aşırı FPS düşürüyor o yüzden onu saymıyorum. CUDA çekirdekleri ise oyun oynayanların değil de ekran kartı ile ağır işler yapanların çok işine yarar. Bu ikisi ile de işiniz yoksa kartların aralarında teknoloji farkı yok denebilir AMD FSR 2.0 ile DLSS ile neredeyse 1'e 1 performans veriyor. Bütçenize kas gücü olarak en mantıklı kart 6900XT gibi duruyor.

• Ekran kartı: RTX 3080 Ti Gaming X Trio 12 GB.
  • Güç kaynağı: Hiçbir fikrim yok.
  • Kasa: Cooler Master Masterbox td500.

Bu sisteme dair eleştirilerinizi yaparsanız çok mutlu olurum. Şu anda sistemin fiyatı 45.000 yapıyor güç kaynağına ve sıvı soğutucuya karar verdikten sonra bütçemi ne kadar daha zorlayabilirim ona bakacağım maksimuma ulaştıysam diğer seçtiğim ürünleri değiştirmek zorunda kalacağım.

Bu sistem hakkında ise 45.000 TL para verilecekse uzun yıllar götürmesini isterdim ben. O yüzden biraz daha bekleyip yeni nesil AMD işlemcilerin çıkmasını beklemek doğru olur.

Hocam 4000 serisi ve yeni işlemciler çıkacak birkaç aya aklınızda olsun.Tabi dolar falanda artabilir onun kararini vermek size düşer.

Adam RTX sistem istiyor yorumlar yine AMD kart sevdalıları ile dolmuş. Arkadaş Nvidia istiyorsa sizene arkadaşlar. Evet güzel sistem veya şu marka parça yerine şunu koyun demek çok mu zor?

Geri
Yukarı