4600 TL Render Sistemi Toplama

kukabay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkta dediğim gibi oyun,çizim ve render ağırlıklı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Araştırmalarım sonucunda aşağıdaki gibi bir sistem kurmayı ve sizlerin bu konudaki önerisi veya seçtiğim parçaların olumsuz yanlarını söylemenizi istiyorum. Bu doğrultuda 10 gün içinde sistemi almayı düşünüyorum.

Sistem şu şekilde;

13d5860932bb9d52fe765312a7b211bc.jpg

Not: Sogutucu 1150 uyumlu olanıyla değişmiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını MSİ veya Asus modelinden tercih edin Zotac'ın soğutması pek iyi değil. Ayrıca CPU Soğutucu 1150 sokete uygun değil, 1150 soket bir soğutucu seçin. Sistemin geri kalanı uyumlu bir sorun yok.

Ekran kartını MSİ veya Asus modelinden tercih edin Zotac'ın soğutması pek iyi değil. Ayrıca CPU Soğutucu 1150 sokete uygun değil, 1150 soket bir soğutucu seçin. Sistemin geri kalanı uyumlu bir sorun yok.

Teşekkürler hemen değiştirdim, yüksek performans bakımından sadece 2 tane 1150 uyumlu sogutucunun olması da garip geldi bana. Cooler Master Tpc 612 Lga 775/1150/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am3/Fm1/Fm2 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Açıkcası bu MSI-ASUS-ZOTAC GTX770 olayında herkes farklı söylüyor en ikilemde kaldığım seçimde bu ekran kartı olayı. Zotac için dedıgınzı gıbı ısı problemlerınden dert yanıyorlar MSI ıcın malzeme kalıtesınden ASUS ıcın sadece isimden ibaret oldugunu soyluyorlar.Yanı her marka kartta sorun yaşayan kişiler mevcut. Bu yüzden gittiğimde çalışan kişilerle konuşup satın alırken karar vereceğim gibi gözüküyor. Sonrasında memnun kalmazsam değiştirmeyi düşünüyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Zotac parça kalitesine bakmadan üretiyor. Parçaları çok kaliteli değil. Asus'un DC II soğutması gayet başarılı onu alabilirsiniz. Kulaklık olarak Logitech G430 öneriyorum. Çok iyi ses çıkışı sağlıyor.

Teşekkürler hemen değiştirdim,yüksek performans bakımından sadece 2 tane 1150 uyumlu sogutucunun olmasıda garip geldi bana. Cooler Master Tpc 612 Lga 775/1150/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am3/Fm1/Fm2 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Açıkcası bu MSI-ASUS-ZOTAC GTX770 olayında herkes farklı söylüyor en ikilemde kaldığım seçimde bu ekran kartı olayı.Zotac için dedıgınzı gıbı ısı problemlerınden dert yanıyorlar MSI ıcın malzeme kalıtesınden ASUS ıcın sadece isimden ibaret oldugunu soyluyorlar .Yanı her marka kartta sorun yaşayan kişiler mevcut.Bu yüzden gittiğimde çalışan kişilerle konuşup satın alırken karar vereceğim gibi gözüküyor.Sonrasında memnun kalmazsam değiştirmeyi düşünüyorum

Asus isimden ibaret bir firma değil bunlara inanmayın! Ayrıca MSI'ında malzeme kalitesi oldukça iyi. Bu iki markadan istediğinizi tercih edebilirsiniz, iki firma da sizi pişman etmez.

Zotac gayet iyi markadır. Hayatında Zotac kullanmamış arkadaşlar yorum yapıyor. Bildikleri iki marka var zaten. ASUS ve MSİ. Başka marka bildiklerinden şüpheliyim. Bu ürünü arkadaşım kullanıyor gerek soğutması, gerek performansı çok çok iyi. Gözünüz kapalı alabilirsiniz.

SSD'yi samsung evo 120 gb ile değiştir.
Onun haricinde gtx770 güzel karttır Asus ya da msı marka alını. Özellikle render yapacağınız için nvidia daha iyi olur.

Zotac'ın soğutması asus ya da msı'dan daha iyi diyorsunuz ya sesli güldüm. :D Hem daha kötü soğutuyor, hem de traktör gibi ses yapıyor. :D

Eğer i7 4770K destekliyorsa soğutma olarak COOLER MASTER SEIDON 120V PLUS alınması daha iyi olur. Tam bir F/P ürünü.

Ayrıca kasa olarak bana kalırsa Corsair 400r alınması daha iyidir. Corsair kalitesi var ortada.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı