5.000 TL Intel ve Nvidia tabanlı Gaming PC toplama

Mouse, klavye siz kendiniz beğenirseniz daha iyi olur. Ayrıca 980 ile 970 arasında çok bir fark yok. Sadece bir kaç SMM ve Rop kapatılmış hali 970. Böyle bir şey düşünürseniz 980 fiyatına daha fazla performans almış olursunuz. (1080p için).

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    27,7 KB · Görüntüleme: 494
"Extreme" olması şart değil. Yani X99 olması.

Extreme Oyun – Render Sistemi

• Intel Core i7 5820K 418$
  • MSI X99S SLI Plus 266$
  • G.Skill F4-2133C15Q-16GRK Ripjaws4 16GB 322$
  • Asus GTX 980 Strix OC 669$
  • Samsung 27” S27D390H 285$
  • Samsung 250GB 840 Evo SSD 142$
  • Seagate Barracuda 2TB HDD 86$
  • Thermaltake Tt eSports Meka G-Unit Klavye 118$
  • Logitech G502 Proteus Core Fare 74$
  • Cooler Master HAF 912 Advance(PSU Yok) 109$
  • Cooler Master 750W Modüler PSU 120$
Fiyat: 7.145 TL (KDV Dâhil)

Hocam bir de buna IPS panel önersene.

Peki ekran kartı markaları arasındaki farklar nedir? Zotac 980 ile Asus 980 arasındaki farklar nelerdir?
Zotac çöptür ASUS yine ona göre iyidir. EVGA tercih edin nVidia alacaksanız. Fakat R9 290 Crossfire yaparak tek 980'den aldığınız performansı ikiye katlayabilirsiniz aynı fiyata. Artık yeni çıkan oyunlar Crossfire destekli olarak çıkıyor o konuda sıkıntı yok.

Zotac çöptür ASUS yine ona göre iyidir. EVGA tercih edin nVidia alacaksanız. Fakat R9 290 Crossfire yaparak tek 980'den aldığınız performansı ikiye katlayabilirsiniz aynı fiyata. Artık yeni çıkan oyunlar Crossfire destekli olarak çıkıyor o konuda sıkıntı yok.
Zotac çöp müdür? Zotac asla çöp değildir. Sadece diğer firmanların sunduğu ürünler arasında fazla tercih edilmeyen ürünleri olan bir firma. Her zaman dediğimi bir kez daha diyorum, bir ürüne karşın bu derecede emin ve kaba cümleler kuranlar bilin ki bu iş hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilerdir.

Zotac'ın ürettiği kartlar, hız aşırtma yapmadığınız sürece kart için verilen ortalama sıcaklığın altında çalışır. Yılların Zotac kullanıcısı olarak bunu söylediğimi de bu cümlemde belirtmek istiyorum.

Konuyu saptırmış olmamak adına, hazır aklıma gelmişken konuyu başlatan arkadaşımıza da bir öneride bulunmak istiyorum. Mikail Fidan'ın önerdiği sistemi kendi bütçenize göre uyarlamak için işlemcide ve anakartta çeşitli düşürmeler yapabilirsiniz. Ancak SSD olarak Samsung'un EVO veya PRO serisinden seçmenizden daha yararlı olacaktır. SSD'yi aldığınızda, Magician programının ayarları için size yardımcı olabilirim. :)

Zotac çöp müdür? Zotac asla çöp değildir. Sadece diğer firmanların sunduğu ürünler arasında fazla tercih edilmeyen ürünleri olan bir firma. Her zaman dediğimi bir kez daha diyorum, bir ürüne karşın bu derecede emin ve kaba cümleler kuranlar bilin ki bu iş hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilerdir.

Zotac'ın ürettiği kartlar, hız aşırtma yapmadığınız sürece kart için verilen ortalama sıcaklığın altında çalışır. Yılların Zotac kullanıcısı olarak bunu söylediğimi de bu cümlemde belirtmek istiyorum.

Konuyu saptırmış olmamak adına, hazır aklıma gelmişken konuyu başlatan arkadaşımıza da bir öneride bulunmak istiyorum. Mikail Fidan'ın önerdiği sistemi kendi bütçenize göre uyarlamak için işlemcide ve anakartta çeşitli düşürmeler yapabilirsiniz. Ancak SSD olarak Samsung'un EVO veya PRO serisinden seçmenizden daha yararlı olacaktır. SSD'yi aldığınızda, Magician programının ayarları için size yardımcı olabilirim. :)
ZOTAC kartlar genelde diğer markalara göre daha sıcak çalışır.

Yani sıcak çalışması sebebiyle çöp oluyor. Değil mi? Mesajımı bile tam okumamışsın, yıllardır Zotac kullandığımı söyledim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı