5.1 Ses Sisteminden 2.1 Ses Çıkması

• Konuyu başlatan skaDa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 7B

skaDa

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Creative Sbs a550 model 5.1 ses sistemimi onboard girişe takıyorum fakat sadece 2 hoparlörden ses geliyor. Test ettiğimde hepsinden ses çıkıyor ama müzik dinlerken falan 2.1 ses veriyor. Anakartım MSI B150 Gaming M3. Sürücüler güncel ve Nahimic kurdum yine çözüm bulamadım. İnternette hemen hemen 1 aydır araştırmama rağmen çözüm bulamadım, hoparlör doldurmada işe yaramadı.

111.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
işte onu ayarlıyamadım stereo yapsam dahi 2 kolondan ses geliyor surround'u kapatım komple açmak istiyorum ama yapamadım

Kullandığın müzikler 2 kanal destekliyor 5 kanal değil. İnternetten 5 kanal destekli müzik bulmak zorundasın.

Ben derdimi anlatamadım sanırım. 5.1 sistemin 3 adet erkek jak kablosu mevcut bilgisayara taktığımda 5.1 olarak algılıyor elimde konnektör var (3 dişi 1 erkek) fakat ses kalitesini düşürdüğünden kullanmak istemiyorum bunu anakart üzerinden stereo yapmak için ne yapmam lazım. stereoyu işaretlesemde sadece 2 hoparlörden ses alıyorum

Arkadaşım bende de 5.1 ses sistemi mevcut. Dinlediğin müziğin Surround desteğinin olması lazım aksi takdirde bunu sadece 2 kanaldan verir bilgisayar.

Ek olarak Stereo demek 2.0/2.1 çıkış demek. Senin ses ayarlarında Surround modu seçmen gerekli. Ardından internetten Surround profilde kayıt edilmiş şarkı bulman gerekli. Creative'in Logitech 5+1 ses sistemlerinde olduğu gibi Matrix özelliği yoksa 2 kanal olan sesten Surround çıkış almanın imkanı yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı