Çözüldü Ses sisteminden gelen tuhaf ses

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AkınTR

Centipat
Selamün aleyküm, 5+1 ses sistemi aldım fakat açıkken normal hoparlörler'den çok hafif çınlama sesi geliyor. Kapatırken ise pat diye bir ses geliyor. Normal mi?
(Subwoofere yaklaşıp kulağımı dayayınca cızırtı gibi benzer bir ses duyuluyor çok hafif)

Pek bir bilgim yok o yüzden sormak istedim.

Daha önce açılmış konulara baktım fakat benim sorunuma benzer çözüm bulamadım.

cevabınız için herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yüksek ses ile kullandığınız zaman oluşan bir problem, elektrik akımı kaynaklı, jacka elinizi dokundurduğunuz zaman da cızırtı yapar hoparlör, elektrik akımını vücudumuzun iletmesinden kaynaklı olarak. Pat sesi kapasitörlerin elektriği bir anda boşaltmasından kaynaklı diye düşünüyorum, elektrik devresini tam olarak incelemek gerek. ADC sistem kullanan her şeyde var bu.
Yüksek ses ile kullandığınız zaman oluşan bir problem, elektrik akımı kaynaklı, jacka elinizi dokundurduğunuz zaman da cızırtı yapar hoparlör, elektrik akımını vücudumuzun iletmesinden kaynaklı olarak. Pat sesi kapasitörlerin elektriği bir anda boşaltmasından kaynaklı diye düşünüyorum, elektrik devresini tam olarak incelemek gerek. ADC sistem kullanan her şeyde var bu.

Çözüm
Yüksek ses ile kullandığınız zaman oluşan bir problem, elektrik akımı kaynaklı, jacka elinizi dokundurduğunuz zaman da cızırtı yapar hoparlör, elektrik akımını vücudumuzun iletmesinden kaynaklı olarak. Pat sesi kapasitörlerin elektriği bir anda boşaltmasından kaynaklı diye düşünüyorum, elektrik devresini tam olarak incelemek gerek. Adc sistem kullanan her şeyde var bu.

Sadece güç kablosunu prize takıp çalıştırınca boşta iken cızırtı gibi bir ses gelmesi garip geldi o yüzden sormak istedim teşekkürler.

Geri
Yukarı