5 ayda 60 net TYT yapılır mı?

Aslında en kötü 40 net yaptıysan 5 ay süre içerisinde o 60'ı bulur. Senin YDT adına yapman gereken tek şey günlük 1 deneme çözüp onun analizini yapmaktır. Sonra bir tane de metin okusan YDT adına başka yapılacak bir şey yok.

YÖK-Dil ve YDS sınavına da girmeni öneriyorum. YÖK-Dil Sosyal YDT'ye en yakın sınavdır. YÖK-Dil başvuruları 21 Ocak'ta başlıyor, YDS kayıtları 17 Şubat'ta başlıyor.

YÖK-Dil 13 Mart'ta, YDS'de 10 Nisan'da. Gerçek sınav deneyimi adına bu iki sınava girmeni öneriyorum kesinlikle. Bu sene kayıt ücreti 160-170 TL civarını tahminimce bulur. İki sınav için ortalama 320-330 TL para ödersiniz ama eğitim adına helali hoş olsun bence. Belki sınavda yapacağınız 1 net size farklı bir üniversite kazandıracak. Denemeden bilemeyiz.
Konuyu hortlatıyorum ama ülke geneli yapılan YDS Publishing ve Dilko denemelerinde 60 nete ulaştım hocam TYT'de. Yalnız YDS Publishing YDT'si ciddi anlamda zorladı ve ilk defa 61 net falan yaptım. Dilko denemesinde ise 71.25 YDT 66.50 TYT yaptım. OBP puanım 94. Aşağı yukarı 50 puan getiriyor.

Önemli olan sıralama diyor 11. sınıftaki hocam. Doğru mu bu?

@Üç Kılıç Ustası Zoro ben YDS Publish ve Dilko yayınlarını sevmiyorum ya. Pek kaliteli yayın değiller. Onun dışında hocanızın dediği gibi sıralama önemli tabii ki. Sıralamalar sınavdan sınava göre farklılık gösterebilir, dilde çok bir oynama olmuyor genel olarak. Aşağı yukarı aynı.

@Üç Kılıç Ustası Zoro ben YDS Publish ve Dilko yayınlarını sevmiyorum ya. Pek kaliteli yayın değiller. Onun dışında hocanızın dediği gibi sıralama önemli tabii ki. Netleriniz sınavdan sınava göre farklılık gösterebilir, dilde çok bir oynama olmuyor genel olarak. Aşağı yukarı aynı.
Normalde Dilko basit YDS biraz daha zor hocam. Ama, bilmiyorum siz daha iyi biliyorsunuzdur sonuçta benden tecrübelisiniz, bu sınavlarda bizim İngilizce hocasının bile arada kaldığı sorular oldu. 2021 YDT'sini çözmüştüm ve bu YDS Publishing sınavında zorlandığım kadar zorlanmamıştım. Belki paslanmışımdır bilemiyorum 😃. Yarın Dilko sınavının sonuçları ve sıralamaları açıklanıyor. Merakla bekliyorum sıralamayı.

@Üç Kılıç Ustası Zoro ben biraz bu konuda fanboyum diyebilirim ama soruları gerçekten iyi oluyor. Genel olarak Moda Dil ve Akın Dil'in sorularını beğeniyorum. Ondan sonra da öğrencileri ful çıkmış sorular üzerinden çalıştırıyorum. Şu an kaçıncı sınıfsınız?

@Üç Kılıç Ustası Zoro ben biraz bu konuda fanboyum diyebilirim ama soruları gerçekten iyi oluyor. Genel olarak Moda Dil ve Akın Dil'in sorularını beğeniyorum. Ondan sonra da öğrencileri ful çıkmış sorular üzerinden çalıştırıyorum. Şu an kaçıncı sınıfsınız?
12. sınıfım hocam. Akın dil ve moda dili de önermişti hocamız. Kaynak eksiğiniz var ise onlardan faydalanabilirsiniz demişti.

@Üç Kılıç Ustası Zoro o 2 yayını adamakıllı çözen sınavda iyi bir sıralama yapar TYT'si de iyi olduğu sürece. Akın Dil'in soru hazırlayan kadrosu çok çok iyi ve sınavları da sürekli takip ediyorlar. Güncel olarak sınavlara da sürekli giriyorlar. Kısacası son sınavlara göre hazırlanır genellikle onun kaynakları. En güncel kitaplardan diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı