50.000-100.000 bütçe ile ne iş yapılabilir?

Daha fazla  
Merhaba, halihazırda Apple'nın yetkili servislerinden birin de teknisyenlik yapmaktayım. Fakat aldığım ücretten ve çalışma koşullarından pek memnun değilim. Bu yüzden kendime yeni bir iş kapısı veya en azından makul bir seviyede ek gelir yaratmak istiyorum. Biliyorum bu tarz şeyler forumdan gelecek cevapla yapılacak şeyler değil ancak en azından belki yeni bir fikir veya fikirlerimin içine ekleyebileceğim bir eklenti bulabilirim. Belirttiğim bütçe aralığın da siz olsanız nasıl bir iş kurardınız veya nasıl değerlendirirdiniz? Dropshipping Amazon etsy Shopify tarzı şeyleri araştırdım fakat açıkçası umut tacirliğinden başka bir şey olmadığı kanısına vardım ( belki de durum böyle değildir, dediğim gibi sadece kendi fikrim). Kafam da 2 tip iş planı var.

1- tostçu açmak,
2- Trendyol, Hepsiburada, N11 gibi satış platformlarında kendi mağazamı oluşturup piyasada ki boşlukları bulup ürün satmak,

Konu hakkında ki her bir fikir (saçma bile olsa) inanın benim için çok değerli o yüzden paylaşmanızı isterim. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür eder, iyi sosyaller dilerim.

İyi bir noktada tostçu açmak kilit olabilir. Geri kalan e-ticarette şans %50 dir yani matematikteki 0 ve 1 gibi. Ya tutar ya tutmaz, çok büyük bir risk e-ticaret. Girip pişman olan çok insan var, internette anlatıldığı gibi pespembe asla değil. Tostçu en mantıklısı. Başka da bu paraya alternatif gelmiyor. Hisse senedi vs olabilir ancak kısa vadede pek bir beklentiniz olmamalı.

2. yol bence daha iyi tostcu olarak zorlanırsın hem dükkan lazım hem yemek parası faturalar falan 2. yolu seçersen farklı satış sitelerinde Amazon vb. ucuza ürün alıp Trendyol, Hepsiburada vb. satarsın ama sen ne istiyorsan onu yap.

Bu bütçeye iş kurmazdım, borsada yatırım yapardım. İş kuracaksam da olabildiğince fiziksel işlerden kaçınır, 100 bin bütçem varsa 50 binle kurardım.

2. yol bence daha iyi tostcu olarak zorlanırsın hem dükkan lazım hem yemek parası faturalar falan 2. yolu seçersen farklı satış sitelerinde Amazon vb. ucuza ürün alıp Trendyol, Hepsiburada vb. satarsın ama sen ne istiyorsan onu yap.

Hem ufaktan ufaktan başlarsın zarar edersen başta bırakırsın gene dediğim gibi istediğini yap.

Online mağaza açabilirsiniz, ama standart vergi levhası giderleri olacak.
Tostçuda da çok daha fazla gider olacak.
Trendyol en büyük pazar. Ardından gelen diğerlerinde pek de satış olmuyor. Hepsiburada'da Hepsiburada tarafından satılan bir ürünü satma ihtimaliniz sıfıra yakın. Bu yüzden N11 ve Trendyol'a girmeniz iyi olur.
Trendyol sizden sadece aktiflik bekliyor. Köle gibi çalışın gibi bir sistemi yok. Ürünü 200 lira kar ile koyun, görev tanımlanınca da düşürün. Bilgisayar oyunu gibi. Günde 20 dakika falan eğitim izlersiniz ek gelir olur. Bir süre sonra da oturur ana geliriniz olur.

Eğitim derken de Trendyol size eğitim atıyor onları izliyorsunuz.

Tavuk çiftliği kurun hocam hindi ve horozda alırsınız öyle e-ticarete falan gerek yok bildiğim kadarıyla bütçenize uyuyor. Ha ben illa e-ticaret yapacam diyorsanız tavukları internetten satabilirsiniz.

Bu bütçeye iş kurmazdım, borsada yatırım yapardım. İş kuracaksam da olabildiğince fiziksel işlerden kaçınır, 100 bin bütçem varsa 50 binle kurardım.

Borsa fikrine pek sıcak bakmıyorum hocam.

İyi bir noktada tostçu açmak kilit olabilir. Geri kalan e-ticarette şans %50'dir yani matematikteki 0 ve 1 gibi. Ya tutar ya tutmaz, çok büyük bir risk e-ticaret. Girip pişman olan çok insan var, internette anlatıldığı gibi pespembe asla değil. Tostçu en mantıklısı. Başka da bu paraya alternatif gelmiyor. Hisse senedi vs olabilir ancak kısa vadede pek bir beklentiniz olmamalı.

Yurt dışı E-Ticaret dediğiniz gibi pişmanlıktan başka bir şey değil bence, 1-2 YouTube videosundan bile umut tacirliği olduğu çok belli. Tabii araların da illaki yapanlar vardır ama minimaldir diye düşüyorum. TR için de e ticaret daha az riskli gibi geliyor çevremden aldığım geri dönüşlere göre. Tabii yine de araştırmak gerekli. Tostçu şu sıralar mantığıma yatıyor ama şu anki çalıştığım işten daha fazla çalışmam gerekeceği anlamına da geliyor. Bakalım hocam artık.

Online mağaza açabilirsiniz, ama standart vergi levhası giderleri olacak.
Tostçuda da çok daha fazla gider olacak.
Trendyol en büyük pazar. Ardından gelen diğerlerinde pek de satış olmuyor. Hepsiburada'da Hepsiburada tarafından satılan bir ürünü satma ihtimaliniz sıfıra yakın. Bu yüzden N11 ve Trendyol'a girmeniz iyi olur.
Trendyol sizden sadece aktiflik bekliyor. Köle gibi çalışın gibi bir sistemi yok. Ürünü 200 lira kar ile koyun, görev tanımlanınca da düşürün. Bilgisayar oyunu gibi. Günde 20 dakika falan eğitim izlersiniz ek gelir olur. Bir süre sonra da oturur ana geliriniz olur.

Eğitim derken de Trendyol size eğitim atıyor onları izliyorsunuz.

Şu sıralar bu fikir benim de kafamda bakalım daha fazla araştırma içine girip konuyu derinlemesine öğrenmem gerekli.

Tavuk çiftliği kurun hocam hindi ve horozda alırsınız öyle e-ticarete falan gerek yok bildiğim kadarıyla bütçenize uyuyor. Ha ben illa e-ticaret yapacağım diyorsanız tavukları internetten satabilirsiniz.

Bunu hiç düşünmemiştim araştıracağım.

Şu sıralar bu fikir benim de kafamda bakalım daha fazla araştırma içine girip konuyu derinlemesine öğrenmem gerekli.
stagepartner.trendyol.com adresinden demo hesap oluşturup paneli, ürün eklemeyi ve diğer şeylere bakabilirsiniz. Yalnızca API geliştiricilerine açık olduğunu unuttum, benim hatam.

Aklınıza yatarsa da partner.trendyol.com adresinden mağaza başvurusu gönderirsiniz. Mağaza açmak için en azından şahıs şirketi gerekiyor. Şahıs şirketiyle açtığınız mağazanın adını istediğiniz bir şey yapabilirsiniz. Satış kategorilerini başvururken belirtmeniz gerekiyor, ama alış faturası ve yetkiniz olduğu sürece her şeyi satabilirsiniz.

Eğitimleri bazen sistem size atıyor ve tamamladığınızda ödül kazanıyorsunuz.

1691178197491.png

Eğitimler size tanımlanmadan akademi.trendyol.com adresinden merakınızı gidermek ve öğrenmek için eğitimlere bakabilirsiniz.

Satıcı puanı kazanarak satıcı seviyenizi yükseltebilirsiniz.

1691178278254.png

Satıcı seviyesini yükselttikçe daha fazla ürün yükleyebilir ve farklı özelliklere erişim kazanarak mağaza bilinirliliğinizi arttırabilirsiniz.

1691178318869.png

1691178327447.png

1691178335804.png

1691178346331.png

Ayrıca gereksiz miktarda fazla ürün yükleyerek marketi spamlayabilirsiniz.

1691178419043.png

Yurt dışı E-Ticaret dediğiniz gibi pişmanlıktan başka bir şey değil bence, 1-2 YouTube videosundan bile umut tacirliği olduğu çok belli.
Onun işi çok daha farklı. Trendyol size mikro ihracat konusunda yardımcı oluyor. Bu şekilde ucundan giriş yaparak vergi muafiyetinden yararlanabilir, sistemi öğrenebilirsiniz. Shopify işleri falan zaten bir ayrı garip; reklam, tasarım ve zihin yönetimi falan benim kafamın pek bastığı şeyler değil maalesef.

Son düzenleme:
stagepartner.trendyol.com adresinden demo hesap oluşturup paneli, ürün eklemeyi ve diğer şeylere bakabilirsiniz. Yalnızca API geliştiricilerine açık olduğunu unuttum, benim hatam.

Aklınıza yatarsa da partner.trendyol.com adresinden mağaza başvurusu gönderirsiniz. Mağaza açmak için en azından şahıs şirketi gerekiyor. Şahıs şirketiyle açtığınız mağazanın adını istediğiniz bir şey yapabilirsiniz. Satış kategorilerini başvururken belirtmeniz gerekiyor, ama alış faturası ve yetkiniz olduğu sürece her şeyi satabilirsiniz.

Eğitimleri bazen sistem size atıyor ve tamamladığınızda ödül kazanıyorsunuz.

Eki Görüntüle 1890060

Eğitimler size tanımlanmadan akademi.trendyol.com adresinden merakınızı gidermek ve öğrenmek için eğitimlere bakabilirsiniz.

Satıcı puanı kazanarak satıcı seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1890062

Satıcı seviyesini yükselttikçe daha fazla ürün yükleyebilir ve farklı özelliklere erişim kazanarak mağaza bilinirliliğinizi arttırabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1890065
Eki Görüntüle 1890066
Eki Görüntüle 1890067
Eki Görüntüle 1890068

Ayrıca gereksiz miktarda fazla ürün yükleyerek marketi spamlayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1890070

Onun işi çok daha farklı. Trendyol size mikro ihracat konusunda yardımcı oluyor. Bu şekilde ucundan giriş yaparak vergi muafiyetinden yararlanabilir, sistemi öğrenebilirsiniz. Shopify işleri falan zaten bir ayrı garip; reklam, tasarım ve zihin yönetimi falan benim kafamın pek bastığı şeyler değil maalesef.
İlginiz, açıklayıcı ve şeffaf anlatımınız için gerçekten çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı