50-60 bin TL Grafik Tasarım - Render işleri için bilgisayar önerisi

@Görkem Say HP Omen nin ekranı QHD (2560 x 1440) olmasına rağmen neden bu MSI katana daha pahalı diğer özellikleri de aynı gibi hemde ekranı FHD , sadece işlemci i9 katana da? Farkı nedir acaba?

MSI'in bizim ulkede iyi marka algisi oldugu icin adamlar yurt disindan urunu sokarken fiyati sisiriyor da sisiriyor. Bizim insanimiz da MSI'dir iyidir diyerekten bakmadan aliyor. MSI'in neredeyse butun laptoplari overpriced maalesef bizim ulkemizde. Fark tamamen marka algisi ozetle.

@Görkem Say @midgardian Verdiğiniz bilgileri için teşekkürler. HP Omen i kampanyalı veya indirimli şekilde araştırıyorum. Ekranı da gayet iyi yüksek çözünürlükü özellikleri tatmin edici ekran kartı içinde 140W dediniz buda benim için gayet yeterli gözüküyor. Zaten çok yüksek seviye oyunlar oynayıp fps zorlamayacağım. Ama bu kadar para vermişkende oyun oynamak istersem en azından geri çevirmesin isterim. Kimi arkadaşım macbook pro da önerdi ancak ne ram olarak, ne ssd olarak ne de ekran boyutu olarak bu paralara mac alınmıyor. Sanırım ve bulabilirsem şansımı HP Omen den yana kullanmak istiyorum. Farklı bir görüşte öneride gelmedi zaten. Asus Rog Strix serilerinden de var ancak ekranları HP Omen gibi tatmin edici gelmedi.

Dell için bir fikriniz var mı acaba? 120hz olması büyük dezavantaj olur mu? VE ekran kartı watt bilgisine ulaşamadım bakabileceğim bir yer var mı bildiğiniz?

Dell Inspiron 16 Plus 7630 8gb RTX4060 13. Nesil Intel I7-13700H 32GB Ram 1tb SSD 16 Inç 2.5k 120Hz​

Arkadaşlar öncelikle tekrar tavsiyeleriniz için teşekkürler @midgardian @Görkem Say ve tüm dostlar . HP Omen 17 yi almış bulunuyorum. Az önce kutusunu açtım ve Freedos olduğundan windows kurmayı denedim. USB den W11 kurarken tuhaf bir hata aldım "windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı" diye. hardiske yüklenirken hata verdi. 2 sefer denedim aynı şey oldu daha önce karşılaşan oldu mu acaba? Rufus ile oluşturduğum usb den yüklemeyi deniyordum

Arkadaşlar öncelikle tekrar tavsiyeleriniz için teşekkürler @midgardian @Görkem Say ve tüm dostlar . HP Omen 17 yi almış bulunuyorum. Az önce kutusunu açtım ve Freedos olduğundan windows kurmayı denedim. USB den W11 kurarken tuhaf bir hata aldım "windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı" diye. hardiske yüklenirken hata verdi. 2 sefer denedim aynı şey oldu daha önce karşılaşan oldu mu acaba? Rufus ile oluşturduğum usb den yüklemeyi deniyordum

Boot sirasindan SSD'yi one cektiniz mi BIOS'da? Birde Rufus'dan tam ayari yapamamis olma ihtimali de mevcut Technopat YT kanalinda Rufus hazirlamasi mevcut bir bakin derim.

Boot sirasindan SSD'yi one cektiniz mi BIOS'da? Birde Rufus'dan tam ayari yapamamis olma ihtimali de mevcut Technopat YT kanalinda Rufus hazirlamasi mevcut bir bakin derim.
Tamam bir de öyle deneyeyim. Tekrar rüfus ayrıntılarına bakayım. Özellikle buradan yazıyorum ki başka sorunda yaşayan olursa burada çözümüde yazarım diye. Herkese faydası olsun. Teşekkürler.

Windows iSO su ile ilgili bir durumdu sanırım farklı bir tane indirip denediğimde hatasız kurulum yaptım. Ancak Windows kurulumu sırasında ve windows ilk açıldığında güncelleme yapana kadar mouse ve wifi gibi bileşenleri kullanamıyorsunuz. Ağ kablosu ile bağlayıp windowsu güncelleştirmeniz gerekiyor. Ve kesinlikle windows 11 öneriyorum. Şimdilik gayet güzel. Benim için tek eksiği sayısal tuşların sağda olmayışı genellikle iş için kullanacağımdan belki numpad için ekstra bir aparat alablirim. Onun dışında başka gördüğüm olumsuz pek birşey yok şimdilik birde kasa çok parmak içi yapıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı