50 Mbps internet Epic Games ve Steam'de 1 MB ile indiriyor

SymesLORD

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600x 4.6ghz
Asus Rtx 3060 dual o.c
16gb ram
Deep cooler 240mm sıvı soğutma
Fsp 750w psu
Epic ve Steam de bu sorunu yaşıyorum. Internet hızım 50Mbps 45'in altına inmiyor hiçbir şekilde. Oyun indirmeye başladığım zaman ilk 1-2dk 5-6 Mbps ile indiriyor ardından 1.1-1.7 değerlerinde takılıp kalıyor. Ağ üzerinde sadece ben varım. Bu neden kaynaklanıyor olabilir?

Tahminimce bilgisayarınız biraz indirme yaptıktan sonra buffer adı verilen bir depolama bölümüne yazıyor. Oradan sonra diske geçiriyor. Eğer disk hızınız düşük ise(HDD veya ömrünün sonuna gelmiş bir SSD) bu sorunu yaşayabilirsiniz. Sorun internet değil donanım kaynaklı olabilir.

Tahminimce bilgisayarınız biraz indirme yaptıktan sonra buffer adı verilen bir depolama bölümüne yazıyor. Oradan sonra diske geçiriyor. Eğer disk hızınız düşük ise(HDD veya ömrünün sonuna gelmiş bir SSD) bu sorunu yaşayabilirsiniz. Sorun internet değil donanım kaynaklı olabilir.

SSD daha yeni 6 ayı doldurmadı 500GB NVMe M.2 SSD. Kasa da 6 ayı doldurmadı SSD'yi kasa ile beraber almıştım. Yanlış bilmiyorsam 4K okuma yazması ya da 8K okuma yazması vardı.

SSD daha yeni 6 ayı doldurmadı 500GB NVMe M.2 SSD. Kasa da 6 ayı doldurmadı SSD'yi kasa ile beraber almıştım. Yanlış bilmiyorsam 4K okuma yazması ya da 8K okuma yazması vardı.

İnternete hangi yolla bağlanıyorsunuz? Arkadaşın da dediği gibi servis kaynaklı bir sorun da olabilir.

Hangi internet servis sağlayıcısını kullanıyorsun.
Internet sağlayıcım turkcell superonline 50mbpslik paketi. Modem olarak link bıraktığım modemi kullanıyorum. Odamda ek olaraktan Odamda bir ağ genişletici var onunda linki alttadır. Hız testlerinde 45'in altına inmiyor dediğim gibi.

Ana modem :

Odamdaki router:

Yeni konular

Geri
Yukarı