Zemin Kat vs 1. Kat

Zemin Kat mı, 1. Kat mı ?

• Zemin kat

Oy: 10 38,5%
  • 1. Kat

Oy: 16 61,5%

• Oy verenlerin toplamı
    26
Ülkemizdeki sözde uyanıklar bunu da fırsata çevirmiş durumda. Zemin kat, zemine sıfır olan kattır. Balkonunun olması neredeyse imkansız olan merdivenle aşağı indiğiniz kat, bodrum kattır. Normalde bodrum kat denmesi gereken evi İlanda zemin kat yazarak daha pahalıya satma çabası... Gerçekten acınası o ilanlar. Al evini başına çal diyesi geliyor insanın.

Ne alaka, o zaman sen de -1'den 1. kata çıkınca 2 kat yerine 1 kat mı çıkmış oluyorsun. Matematiksel olarak arada 0 olması şart o da zemin kat işte.

Yanlış anladım sanırım. Zemin kat dediğiniz bodrum kattı değil mi? Girdikten sonra bir kat aşağı indiğimiz zemin kat değil miydi? Eğer öyle değilse zemin kat "giriş katımız" oluyor ve 0 kat oluyor. 1
Kat dışarıdan bakıldığında 2. katta pencereleri. Zemin Kat'a dışarıdan bakıldığında o pencere korkulukların olduğu yer. Zemin katın bir altı yani -1'e dışarıdan bakıldığında pencerelerin yarısı gözüken ve genelde rutubet olan bodrum katı.

Yanlış anladım sanırım. Zemin kat dediğiniz bodrum kattı değil mi? Girdikten sonra bir kat aşağı indiğimiz zemin kat değil miydi? Eğer öyle değilse zemin kat "giriş katımız" oluyor ve 0 kat oluyor. 1
Kat dışarıdan bakıldığında 2. katta pencereleri. Zemin Kat'a dışarıdan bakıldığında o pencere korkulukların olduğu yer. Zemin katın bir altı yani -1'e dışarıdan bakıldığında pencerelerin yarısı gözüken ve genelde rutubet olan bodrum katı.
Hocam kapıyı açıp binaya girdiğin kat zemin/giriş katıdır bir altı bodrum bir üstü 1. kattır. Yani bodrum<zemin<1. kat fakat amerika gibi yerlerde zemin katına 1. kat diyorlar yani bodrum<1. kat<2. kat ben de hangisini doğru bulduğunuzu merak ettim

Hocam kapıyı açıp binaya girdiğin kat zemin/giriş katıdır bir altı bodrum bir üstü 1. kattır. Yani bodrum<zemin<1. kat fakat Amerika gibi yerlerde zemin katına 1. kat diyorlar yani bodrum<1. kat<2. kat ben de hangisini doğru bulduğunuzu merak ettim.

İlk dediğin daha doğru geliyor bana. Ben de aynen öyle yazdım üstte. Başla yanlış anlamışım kusura bakma.

Yeni konular

Geri
Yukarı