500 bin TL aile arabası önerisi

Hocam dizel istemiyorum ya. Bide 500 bin seviyesinde Megane 3 ya da Fluence bulunduğu için Megane 2' yi eledim.

Opel Astra H kasa 1.6 Enjoy paketler dikkatimi çekti. Bu paralara o arabalarda bulabiliyor. Nasıl bir araba?
Fena araç değil H kasa Astra. Alınabilir.

Dizel istemiyorsanız pek bi seçenek yok zaten. Dolu bir Megane 2 fena olmazdı aslında. Evet Megane 3’ler de var fakat en boşu ve dökük araçlar oluyor genelde. Fluence de 2013 altı var, onu da ben tavsiye etmem. Makyajsız kasanın bir takım sorunları var. Yine de bu dizel-benzin kararınızı bir daha gözden geçirin.

O fiyatlara Accent Era ve Corolla da var evet ancak Megane’ın daha iyi olduğunu düşünüyorum ben.

Eğer kararlıysanız da Astra yüksek km olmasın ona dikkat edin. Opel’in yüksek km’si biraz sıkıntılı olur. Onun dışında iyi araç.

Uzun ömürlülük diyorsan Toyota Corolla ömürlük araba tam bir aile arabası LPG'li modeller sıkıntı.
Adam dizel istemiyor. Doğru olanıda yapıyor. LPG li modellerin nesi sıkıntılı? Toyotanın benzinlisi dizelinden her zaman daha iyidir. Neye istinaden bu saçma bilgileri verdiniz anlayamadım.

301 ve c-ellyse bakabilirsiniz benzin&lpg. O fiyat bandında dizele girmemek çok doğru karar.

Ölüm garantili modeller, aile arabası olduklarını sanmıyorum. Şirket arabası için güzel tercih olabilirlerdi.

Hocam patlama riski var diyorlar.
Doğru uygulanmış hiçbir LPG kit patlamaz.

Opel Astra H kasa 1.6 Enjoy paketler dikkatimi çekti.
Kasa olarak diridir, alt takımlarına dikkat etmek gerekir çok bozuk yola gelmez. Tarlada gider süspansiyonu iyidir ancak bozuk satıhta ya da çukurlu yolda gitmez absorbe edemiyor. Boynuz burçları ses yapmaya başlıyor, genelde de direkt boynuz değiştiğinden masraflar katlanıyor. Otomatiklerinden uzak durun, LPG seçer. Atiker Gold Kit ile uyumlu çalışırlar, beyin farketmez ancak enjektör seçiyorlar. Fazla kaçmaz ancak güvenilirdir en azından temizi yolda bırakmaz. Yine de sürekli kontrol ister. Toyota gibi değildir.

Ben oldum olalı Vectra kullandım. A - B şimdi de C kasa. C kasalara da bakabilirsin. Sürat değil sadece güvenlik ve sağlamlık arıyorsan C kasa diğer tüm alternatiflerden önde bir seçenek. Kasası fiyatına göre çok cüsseli. Yine de en fazla 3.5 Litre yağ alışından dolayı bilmeyen ustaların 4 Litre koyup koyup göndermesi ile zamane arabalarının çoğu yağ yakar hale gelmiş. İyi baktırıp almakta fayda var. Haricinde güvenilirdir, kendi C kasama bağlandım bile artık, birlikte tüm doğuyu gezdik sorsan 100 beygir gücünde ancak Hilux'lar ve 2.4 Accord'lar ile Nemrut'a tırmandığımız bile oldu.

Aşağıya kendi aracımın Cold Start ve Hız - Devir oranlarını ekliyorum. İncelemek isteyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Toyota Corolla 1.4 D-4D elegant 2009.

1.4 Corolla'lar çekmiyor bizde 1.6 vardı o bile çok çekmiyordu onun sebebi babamın devirsiz kullanmasıda olabilir ama yokuşta falan zorlanır.

Donanım ve ömür ve motor olarak benim verdiğim örnek daha iyi değil mi sence.

Toyota'nın motorları ömür olarak en iyi motorlardır o arabayla 600 ile 800k yapabilirsin kullanışına bağlı olarak 1mn gören tanıdığım var ayrıca mptor değiştikten sonra da çok sorun çıkartan araba değil. Ayrıca parçaları Ford'lardan çol daha ucuz.

Uzun ömürlülük diyorsan Toyota Corolla ömürlük araba tam bir aile arabası LPG'li modeller sıkıntı.

Fabrika çıkışlı LPG'li modeli var mı?

Geri
Yukarı