5000-6000 TL PC toplama vs konsol tavsiyesi

Bütçe
5000-6000 TL

ahmetbkaraman

Kilopat
Arkadaşlar herkese merhaba,
20013 yılında PC toplamıştım. Parçalar şunlardı (kasa: Cooler Master HAF 912 Plus gx 80Plus 750W MidT ATX siyah kasa (ilave 120mm fan)- SSD: Corsair 128 GB Force GS serisi SATA 3.0 SSD- RAM: 8 GB (2x4GB) Ripjaws X DDR3 1866MHz CL9 1.5v Dual kit RAM- ekran kartı: ASUS GTX 660 Ti Direct II CPU 2 GB 192bit- işlemci: AMD FX 8350 4.00 GHz) anakart ömrünü yitirdi ve doğal olarak parçalar artık üretilmediğinden 5000-6000 TL bütçe ile oyun amaçlı yeni sistem parçaları satın almayı düşünüyorum. (anakart, işlemci, ekran kartı ve RAM).kasayı ve PSU'yu yeni sistemde de kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Kurlardan dolayı parçalar malum çok pahalı. Anakart, ekran kartı, işlemci bu parçalara belirttiğim bütçeye hazır kasa veya parçalar almak mı?

"Bu bütceye düzgün performanslı bir PC zaten olmaz" oyun konsolu almamı mı önerirsiniz? Bu bütçe ile önereceğiniz parçaları ya da oyun konsolu mantıklı ise hangi markayı almamı tavsiye edersiniz.

Xbox Series S almalısınız daha mantıklı çünkü 6000TL'ye toplayacağınız PC internette gezinmek ve düşük sistem gereksinimlerine sahip oyunları oynamak dışında pek bir şey yapamazsınız.

Bu fiyata kaldımı bilmiyorum ama bulabilirsen 2.el 1050 Ti'lik toplama bir PC al.
Mevcut kullandığım kasa Cooler Master HAF 912 Plus gx 80Plus 750W MidT ATX siyah kasa (ilave 120mm fan), R5 5600G APU sistem toplayamaz mıyım ? En azından kasa ve psu masrafını çıkarmış olurum. Gerçi bu işlemci için alınacak anakart bu kasaya sığarmı onu da bilmiyorum.

Xbox Series S alın kalan bütçeyle de eski bilgisayarınızın eksik parçalarını tamamlayın. Bilgisayarınız hangi parçası bozuldu hocam?

Sizin için en ideali game pass ile birlikte oyunları da uygun fiyata oynayabileceğiniz Xbox Series S. Geçtiğimiz ay fiyatı 4300'lere kadar düşmüştü.

Sizin için en ideali game pass ile birlikte oyunları da uygun fiyata oynayabileceğiniz Xbox Series S. Geçtiğimiz ay fiyatı 4300'lere kadar düşmüştü.

microsoft-garantili ile ithalatçı garantili arasında 1000 TL gibi bir fark var. Sizce hangisi mantıklı ?

Geri
Yukarı