5000 TL hava soğutma önerisi

Bence bu gereksiz dostum geçen nesil Ryzen 7 serisinden güçlü onlarda millet sıvı soğutma kullanıyordu asıl bu gereksiz bir soğutma olur çöpe atılan para misali.
Madem bu kadar kendi bildiğini okumaya inatçısın linktekini al geç insanları da boşuna uğraştırma.

Noctua en iyisi hocam.

Aldım soğutucu herkese teşekkü ederim.

Bu işlemciye 5000 liralık soğutucu almaya hiç gerek yok. 1500-2000 TL bandında alacağınız her Thermalright hava soğutucu yeter.

Dostum sıvı soğutma gereksiz eğer i9 14900K kullanmıyorsan. O işlemciye 1000 liralık soğutma da yeter. Attığımı al.

Aldım ama yetmiyor :D siz galiba DDR4 kalmışsınız 360M ya da 420mm sıvı soğutma lazım bunlara.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    245,9 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
Aldım soğutucu herkese teşekkü ederim.

Aldım ama yetmiyor :D siz galiba DDR4 kalmışsınız 360M ya da 420mm sıvı soğutma lazım bunlara.
AM5 X işlemciler kendini 95 dereceye atacak şekilde boostluyor. Thermal throttle kısmına bir bakın eğer ısıdan dolayı işlemci kendisini kısıtlamıyorsa normal böyle olması. Bir de oyun oynarken filan kaç derece onu kontrol edin.

AM5 X işlemciler kendini 95 dereceye atacak şekilde boostluyor. Thermal throttle kısmına bir bakın eğer ısıdan dolayı işlemci kendisini kısıtlamıyorsa normal böyle olması. Bir de oyun oynarken filan kaç derece onu kontrol edin.
5.3 boost hızı ona bile ulaşmıyor sıvı sogutma şart.

Geri
Yukarı