5000 TL'ye i7 4790K ve GTX 970 Tabanlı Sistem Toplama

mamaluigi

Kilopat
Arkadaşlar, aşağıdaki sistem hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

upload_2015-2-25_17-49-40.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet güzel bir sistem fakat kasayı TT Core C51 yapmanızı ve dilerseniz geleceğe yönelik olması için SSD'yi çıkarıp 2011 soket bir anakart almanızı tavsiye ederim. Ciddi bir O.C. düşünüyorsanız yine SSD yerine sıvı soğutma alabilirsiniz. Z97 gayet yeterlidir, X99 sadece bir öneri kesin alın demiyorum.

Ben olsam anakartı da Gigabyte Z97X Gaming 5 yapardım. Size kalmış.

Gayet güzel bir sistem fakat kasayı TT Core C51 yapmanızı ve dilerseniz geleceğe yönelik olması için SSD'yi çıkarıp 2011 soket bir anakart almanızı tavsiye ederim. Ciddi bir O.C. düşünüyorsanız yine SSD yerine sıvı soğutma alabilirsiniz. Z97 gayet yeterlidir, X99 sadece bir öneri kesin alın demiyorum.
5K ya pek de süper X99 toplanmaz. Ondansa 4690k ya düşüp 980 almak mantıklı.

Çok teşekkürler arkadaşlar, Samsung 850 Evo'yu istiyordum en başta; fakat yakın bir arkadaşım aynı üründen aldı ve 1 ayda bozuldu. O sebeple Kingston'a yöneldim. Hyperx 3k kesinlikle düşüneceğim. 5-6 sene sıkıntısız kullanmak istiyorum.
i5 4690k ile maliyet aşağı çekilse performans kaybı olur mu? Ama 5-6 sene rahat kullanayım diye düşünüyorum bu sebeple i7 ile devam etmek mantıklı geliyor. Yoksa i5 alıp ekran kartını gtx980 mi yapayım? Grafik tasarım işleriyle uğraşıyorum ,ayrıca bf4, cod, dota, fm2015, tf2 gibi oyunları sürekli oynuyorum.
Son bir soru daha.. Bu gigabyte sumo ile ilgili çekincelerim var açıkçası.. Sizler ne düşünüyorsunuz.

Ben olsam anakartı da Gigabyte Z97X Gaming 5 yapardım. Size kalmış.

5K ya pek de süper X99 toplanmaz. Ondansa 4690k ya düşüp 980 almak mantıklı.

X99 gaming 7 fazla da güçsüz sayılmaz, 2011 soket ile 5 yıl sonra islemci değiştirmekte sorun yaşamaz. Fakat dediğim gibi bu bir tavsiye ve Z97 yeterlidir.

Çok teşekkürler arkadaşlar, Samsung 850 Evo'yu istiyordum en başta; fakat yakın bir arkadaşım aynı üründen aldı ve 1 ayda bozuldu. O sebeple Kingston'a yöneldim. Hyperx 3k kesinlikle düşüneceğim. 5-6 sene sıkıntısız kullanmak istiyorum.
i5 4690k ile maliyet aşağı çekilse performans kaybı olur mu? Ama 5-6 sene rahat kullanayım diye düşünüyorum bu sebeple i7 ile devam etmek mantıklı geliyor. Yoksa i5 alıp ekran kartını gtx980 mi yapayım? Grafik tasarım işleriyle uğraşıyorum ,ayrıca bf4, cod, dota, fm2015, tf2 gibi oyunları sürekli oynuyorum.
Son bir soru daha.. Bu gigabyte sumo ile ilgili çekincelerim var açıkçası.. Sizler ne düşünüyorsunuz.
V300'den şikayet çok, alacaksanız HyperX 3K alın. i5 4690K hafife alınacak işlemci değil. GTX 980'i rahatlıkla çeker. Bir de yanına Gigabyte Z97X Gaming 5 alırsanız tadından yenmez. Örnek vereyim, 2011 üretimi olan i5 2500k nın hala gideri var. :) Ama grafik tasarım hangi programlar? Profosyonel mi?

X99 gaming 7 fazla da güçsüz sayılmaz, 2011 soket ile 5 yıl sonra islemci değiştirmekte sorun yaşamaz. Fakat dediğim gibi bu bir tavsiye ve Z97 yeterlidir.
X99'un da yanına 970 yakışmaz. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Adobe illustrator, photoshop gibi programlar kullanıyorum ki bu sistem oldukça yeterli gibi :)

Kasa ile ilgili çekincelerim var ama.. Herkes çok övüyor Gigabyte Sumo'yu; fakat ben coolermaster'cıydım her zaman. Bu kasayı alırsan işlemci soğutucusuna gerek bile olmayabilir diyor bir arkadaşım.. Buz gibi oluyor diyor..i5 4690k asus gtx980 rog strix de düşünüyorum şu dakikadan itibaren.. Maliyet biraz artıyor ama sonuçta en yeni mimari kart. Performans olarak inanılmaz fark etmeyebilir ama gtx970 ile kanımca..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı