5000 TL'ye i7 4790K ve GTX980 Tabanlı Sistem Toplama

idris kaan

Hectopat
Arkadaşım benden bir sistem toplamamı istedi ve ben de bunlara karar kıldım. Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız mutlu olurum.
sistem.PNG

Kasa: Cooler Master cm693 + Seidon sıvı soğutmalı MID ATX siyah kasa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem gayet iyi arkadaşınız direk gidip alabilir RAM'ler 2x4 olabilir belki ya da ilerde bir tane daha 8 GB eklerse kalabilir böle. SSD eksik bir tek oda ilerde alınabilir, aynı kasayı ve soğutmayı ben kullanıyorum kasanın içi cidden çok ferah ve çok güzel, soğutucu ise giriş seviye fazla O.C yapmadığım için tercih ettim işlemcim daha 52 dereceyi geçmedi. Şimdiden hayırlı olsun. :)

Katılıyorum oyun için İ5 4690K'da işinizi görecektir artan parayla SSD alın ve RAM'leri çift modül yapın.
Ramleri çift modül, tek modül yapma konusu bence ihtiyaç, maddi durum gibi gereksinimler öncülüğünde yapılmalıdır. Eğer kullanıcı daha sonra ramleri 16 gb yapmak istiyorsa tek modül, gerek görmüyor ise çift modül almalıdır. Sayın İdris bu doğrultuda seçim yapman senin için en doğrusu olacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı