50000 TL'ye telefon mu alınmalı bilgisayar mı?

KuRuLTaY

Hectopat
40K-50K arası bütçem var, sizce ne almalıyım telefon mu yoksa yeni bir bilgisayar mı? Telefonda sadece Instagram gibi şeyler kullanıyorum herhangi oyun falan oynamıyorum. Şu an kullandığım telefon ve bilgisayar:

PC:
i5 9400F.
RTX 2060.
16 GB RAM.
Telefon:
Redmi Note 7.

50 bin TL'nin hepsini gidip de telefona harcamanın bir mantığı yok orta düzeyde bir telefonda işini görür hem telefon hem bilgisayar alabilirsin.

20 bin TL ye Samsung S23 FE, 30 bine de bilgisayarı yükseltebilirsin. Hatta mevcut bilgisayar parçalarını da satarak daha da yüksek bir bütçe elde edebilirsin. Ben olsam bu şekil yapardım. Yada kendi bilgisayarını komple satıp, 30 bin TL nın üzerine ekleyip yeni bir sistem alınabilir.

Telefonda sadece Instagram gibi şeyler kullanıyorum herhangi oyun falan oynamıyorum.

Size 15-20 bin liralık bir cihaz yeterli. Elinizdeki sistemi satın kalan bütçenize ekleyin ve bir hazır sistem alın. Hem güncel bir telefonunuz hem de kuvvetli bir sisteminiz olsun.

40K-50K arası bütçem var, sizce ne almalıyım telefon mu yoksa yeni bir bilgisayar mı? Telefonda sadece Instagram gibi şeyler kullanıyorum herhangi oyun falan oynamıyorum. Şu an kullandığım telefon ve bilgisayar:

PC:
i5 9400F.
RTX 2060.
16 GB RAM.
Telefon:
Redmi Note 7.

Sadece telefon veya bilgisayara vermek mantıksız. Kullandığın telefon artık günümüzde kullanılmayacak bir telefon. Haliyle en önemlisi o sonuçta dışarıda evde her zaman ihtiyacın telefon üzerinden olduğu için bilgisayar 2.aşama da olmalı. En örneğinden S23 FE alıp. Kullandığın şimdiki sistemi satıp rahatlıkla AM5 sisteme geçebilirsin. Sistem konusunda rahatlıkla üst seviye de bir sistem olur. Telefon olarak da aynı şekilde. Ama sadece birine yatırım yapacaksan telefon öneririm.

Geri
Yukarı