55 bin TL'ye kadar 16-17.3 inç ekranlı Gaming laptop önerisi

@Disorder
Bütçeniz epeyce var.
4070 elbette daha iyi ama...
F/P istiyorsanız 4060 veya 4080 almak daha mantıklıdır.
4060 ile 4070 arasındaki fark önemsiz gibi..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran büyüklüğünden dolayı o cihazlara özellikle bakıyorum, halihazırda 17.3 ekrandan 16'ye geçmek beni baya bir zorlayacak gibi gözüküyor.

Daha önce Nitro 16 Ryzen 7/4060'lı cihaz almıştım aslında ama talihsizlik ölü piksel çıktı cihazda direk iade etmek zorunda kaldım.

Ekran büyüklüğünden dolayı o cihazlara özellikle bakıyorum, halihazırda 17.3 ekrandan 16'ye geçmek beni baya bir zorlayacak gibi gözüküyor.

Daha önce Nitro 16 Ryzen 7/4060'lı cihaz almıştım aslında ama talihsizlik ölü piksel çıktı cihazda direk iade etmek zorunda kaldım.
17+ inç ekran seçenekler..

17+ inç ekran seçenekler..
Hocam teşekkür ederim, son soru size o zaman benim attığım Rog strix ile arasında bir fark göremedim gibi varsa açıklayabilirmisiniz rica etsem?

Ekran büyüklüğünden dolayı o cihazlara özellikle bakıyorum, halihazırda 17.3 ekrandan 16'ye geçmek beni bayağı bir zorlayacak gibi gözüküyor.

Hocam 16 ekranın boyu 17.3 ile aynı 16:10 formatı olduğu için. Eni biraz daha kısa yani çok da fark yok düşünüldüğü kadar 15.6'ya kıyasla özellikle. (16:9 format)

Dostum Nitro 16yı aldım, ölü pikselli cihaz geldi değişim istedim satıcı kafasına göre iade yaptı, biraz kavga dövüş aynı cihazı tekrar aynı şartlar ve fiyatla tekrar aldım bu sefer Hepsiburada’nın araya girmesiyle bu sefer ithalatçı firmadan barkodlu sıfır ürün geldi kusursuz. Cihaz memnun edici ama satıcı konusunda ciddi tereddütlerim var.

Dostum Nitro 16'yı aldım, ölü pikselli cihaz geldi değişim istedim satıcı kafasına göre iade yaptı, biraz kavga dövüş aynı cihazı tekrar aynı şartlar ve fiyatla tekrar aldım bu sefer Hepsiburada'nın araya girmesiyle bu sefer ithalatçı firmadan barkodlu sıfır ürün geldi kusursuz. Cihaz memnun edici ama satıcı konusunda ciddi tereddütlerim var.

Hayırlı olsun. Hangi satıcıydı problemli olan

Zaten tek satıcı var dostum, Tüketici hakları kısmında açtığım başlıktan da görebileceğin üzere Teknorya.

İstedikleri zaman kusursuz cihaz gönderebiliyorlarmış

Bozdan vardı bir de Acer satıcısı. İkisi zaten satıcılar.

Helios Neo 16 aldım. Hem küçük, ağır ve ekranı 16:10 karemsi. Şarjı da 45 dk sonra bitiyor. Şarjdan çektiğin an Excel dosyası açarken bile yavaşlıyordu. İade edip kurtuldum.
Sağlamdır belki ama ben memnun kalamadım. Gigabyte alacaktım stokda bitti. Bulamazsam mecburen ya katana alacağım ya da Monster.

Monster almanı tavsiye etmem tabi bütçene de bağlı durum ama Nitro 16 alanların bir çoğunun memnun olduğunu biliyorum.

Katana'yı bende çok inceledim ama ekran konusunda çok başarılı değil bildiğim kadarıyla.

Geri
Yukarı