55 bin TL'ye masaüstü bilgisayar toplama

TurgayTektaş

Hectopat
Öncelikle merhaba dostlar, geçtiğimiz günlerde bir bilgisayar toplamaya karar verdim ve bütçemi 55 bin TL olarak belirledim. Fakat hangi bileşenin hangi bileşen ile uyuşacağı konusunda çok bir bilgim yok.

Toplamak istediğim bilgisayar türü oyun ağırlıklı olacak, günümüzdeki güncel oyunları ultra grafiklerde yüksek bir performans ile çalıştırabilecek bir bilgisayar düşünüyorum.

Bütçemin 5 bin lirasını monitör ve çevre aygıtları için kullanmayı düşünüyorum. Diğer 50 bini ise bilgisayar kasası ve içindeki bileşenler için ayırmayı planlıyorum.

Acaba nasıl bir bilgisayar toplarsak bu amaçlara ulaşırız?
Önerebileceğiniz parçalar nelerdir?
Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

İkinci el almayı düşünür müsün?

Günümüzde ikinci ele pek güvenemiyorum maalesef. Ekran kartları miningden dolayı tükenmiş veya parçalar çok eskimiş olabiliyor. Ama böyle temiz ve neredeyse sıfır ayarında bir şeyler olursa olabilir.

Bana sorarsan 55 bin TL varsa bunun 5 binini monitör ve aygıtlara ayırma daha fazlasını ayır.

İlk güzel bir kasa toplayayım daha sonra geçtiğimiz günlerde ekstra monitör ve aygıtlara ekleme yapacağım.

Bu ilana bir bak istersen.
İlanda ekran kartı 970 ama oyun oynamak için alıyorsan ASUS Vega 64 (2048 bit 8 GB) var onu da sisteme ekler veririm.
Ben görselleştirme uzmanıyım. Mining ile harcayacağım vaktin onda biri sürede sektörümden kazanıyorum zaten bu yüzden mining yapmadım hiç.
Bundan 2 tane almıştım. Birinde projemi yaparım diğerini render a destek için kullanırım diye ama pek gerek olmadı. Kenarda yattı anlayacağın.

Bu ilana bir bak istersen.
İlanda ekran kartı 970 ama oyun oynamak için alıyorsan ASUS Vega 64 (2048 bit 8 GB) var onu da sisteme ekler veririm.
Ben görselleştirme uzmanıyım. Mining ile harcayacağım vaktin onda biri sürede sektörümden kazanıyorum zaten bu yüzden mining yapmadım hiç.

Ben daha çok RTX 4070 Ti Suprim X tarzında ekran kartlarıyla ilgileniyorum, üzgünüm.

Anladım. Size tavsiyem ne yapacaksanız bir an önce yapın derim. Bunu söylemek her ne kadar zoruma gitse de her geçen gün bir şeylere zam geliyor.

Geri
Yukarı