6 ayda 0'dan AYT 60 net yapmak mümkün mü?

Merhaba arkadaşlar. Liseye sadece 9. sınıfta gittim AYT derslerini hiç görmedim yani. Son 4 aydır falan TYT çalışıyorum 20 netlerden 60 civarına geldim. Normalde mezuna bırakıp 2025 için hazırlanacaktım fakat kendime bir yol planı çizdim bunun içinde 40-70 bin arasinda sıralama yapmam lazım. Sizce mümkün mü bu sıralamayı yapmam? Dersleri hiç görmediğim için size soruyorum zor mu? Yoksa yapabilir miyim? Günde 10 ile 14 saat arası çalışmaktayım. Cevaplarınız için teşekkürler.
Çok çalışarak değil, verimli çalışarak istediğinizi elde edebilirsiniz. Özellikle zamanı doğru kullanmak ziyadesiyle önemli. Bunlarla ilgili youtube'da tonlarca kaynak mevcut.

Haklısın hocam fakat bu zamana kadar yattında şimdi mi aklın başına geldi bir anlık gaz ve pişmanlıkla yoksa TYT yeni mi bitti? Gerçi TYT asla biten bir şey değil ama olsun. Spor salonu ve sosyallikten uzak kalmayın geriye kalan vakit istediğiniz kadar çalışın.

Aslında bakarsa son 3-4 ay içerisinde sınav psikolojisi geldi. Keşke daha erken gelseydi ama yapacak bir şey yok olan oldu, şimdi önüme bakmam lazım.

TYT bitmedi daha fende büyük eksigim var onları kapatmaya çalışıyorum şu an da. Netlerim ise şöyle Türkçe 30- sosyal 16- matematik 20- fen ise 2-3 geliyor. Konularda eksiğim var diye böyle artacağına inanıyorum.

MF'de arıza olur 60 net. Zaten 80 soru var. Temel olarak güçlü olsaydınız çok daha kolay olurdu ama aşırı tempolu bir çalışma ile beraber belki yine yapılabilir. Yine de zor ihtimal.

Dostum çalışmak iyidir. Fakat burada verimli bir çalışma görmüyorum. Belki 10-14 saat boyunca verimli çalıştığını düşünüyor olabilirsin ama bu tamamen kendini kandırma ve tatmin olma duygusu. Çalışma süreni 6 saate düşürmen ve her gün stabil olarak 6 saat çalışman daha mantıklı olur. Aynı zamanda sabah erken kalkıp gündüz vakti oluşan boş ve rahat kafayla çalışırsan kesinlikle çok daha verimli olur. Bu arada evet, 6 ayda 60 net ve daha fazlasını yapman mümkün.

Dostum çalışmak iyidir. Fakat burada verimli bir çalışma görmüyorum. Belki 10-14 saat boyunca verimli çalıştığını düşünüyor olabilirsin ama bu tamamen kendini kandırma ve tatmin olma duygusu. Çalışma süreni 6 saate düşürmen ve her gün stabil olarak 6 saat çalışman daha mantıklı olur. Aynı zamanda sabah erken kalkıp gündüz vakti oluşan boş ve rahat kafayla çalışırsan kesinlikle çok daha verimli olur. Bu arada evet, 6 ayda 60 net ve daha fazlasını yapman mümkün.
4 saat iyi 6-8 saat ideal 10 saat bir kaç tık fazla fazlası ise abartı ve tatmin olma dusuncesi ve kendini kandırma avutma.

Manyak mısınız olm 40-70k rahat girersin 10-14 saat çalışmayla ayt fizik tyt fizik ile birçok konusu aynı ayt biyoloji sistemlere çalışsan ösym bir tane bile detay ya da zor soru sormadı onu da rahat halledersin ayt kimya ile tyt kimyada da yine aynı konular var 60 neti türkçe ile mf ağırlıklı yapıyorsan rahat halledersin

Manyak mısınız olm 40-70k rahat girersin 10-14 saat çalışmayla ayt fizik tyt fizik ile birçok konusu aynı ayt biyoloji sistemlere çalışsan ösym bir tane bile detay ya da zor soru sormadı onu da rahat halledersin ayt kimya ile tyt kimyada da yine aynı konular var 60 neti türkçe ile mf ağırlıklı yapıyorsan rahat halledersin
Yorumları şimdi okudum sal şu adamları hayatlarında ders çalışmamışlar 6 ayda kimler derece yaptı gördüm netlerini gayet güzel gerçekten iyi çalışırsan 20k bile yaparsın benim az temel vardı 1 yılda 12kya girdim şu netlerden başlamıştım ben de

Yorumları şimdi okudum sal şu adamları hayatlarında ders çalışmamışlar 6 ayda kimler derece yaptı gördüm netlerini gayet güzel gerçekten iyi çalışırsan 20k bile yaparsın benim az temel vardı 1 yılda 12kya girdim şu netlerden başlamıştım ben de
Ama dedikleri tek şeye katılıyorum 10-14 saat arası verimli çalışamıyorsun büyük ihtimal 3 4 ay çalışmana rağmen tyt netlerin bir tık daha yüksek olmalıydı 65-80 arası ve tyt konuları genelde 3 ile 5 ayda bitirebiliyor ara vererek mi çalışıyorsun mesela 2 gün çalışıp 1 gün canın sıkılıp bırakıyor musun?

Son düzenleme:
Manyak mısınız olm 40-70k rahat girersin 10-14 saat çalışmayla AYT fizik TYT fizik ile birçok konusu aynı AYT biyoloji sistemlere çalışsan ÖSYM bir tane bile detay ya da zor soru sormadı onu da rahat halledersin AYT kimya ile TYT kimyada da yine aynı konular var 60 neti Türkçe ile MF ağırlıklı yapıyorsan rahat halledersin.

Yorumları şimdi okudum sal şu adamları hayatlarında ders çalışmamışlar 6 ayda kimler derece yaptı gördüm netlerini gayet güzel gerçekten iyi çalışırsan 20k bile yaparsın benim az temel vardı 1 yılda 12kya girdim şu netlerden başlamıştım ben de.

Ama dedikleri tek şeye katılıyorum 10-14 saat arası verimli çalışamıyorsun büyük ihtimal 3 4 ay çalışmana rağmen TYT netlerin bir tık daha yüksek olmalıydı 65-80 arası ve TYT konuları genelde 3 ile 5 ayda bitirebiliyor ara vererek mi çalışıyorsun mesela 2 gün çalışıp 1 gün canın sıkılıp bırakıyor musun?

Hayır günlük çalışıyordum fakat konuları ilk defa öğrendiğim için biraz anlaya anlaya devam ediyorum, o yüzden netlerim düşük kaldı sanırım.

Mezuna bırakacağım muhtemelen TYT netlerim düşük. AYT ile beraber götürebilir miyim 6 ayda bende düşünmekteyim, arkadaşların yorumlarından sonra umudumu kaybettim.😅

2025 YKS için hazırlanmaya devam edeceğim sanırım. Herkese cevapları ve tavsiyeleri için teşekkürler 🙏

Hayır günlük çalışıyordum fakat konuları ilk defa öğrendiğim için biraz anlaya anlaya devam ediyorum, o yüzden netlerim düşük kaldı sanırım.

Mezuna bırakacağım muhtemelen TYT netlerim düşük. AYT ile beraber götürebilir miyim 6 ayda bende düşünmekteyim, arkadaşların yorumlarından sonra umudumu kaybettim.😅

2025 YKS için hazırlanmaya devam edeceğim sanırım. Herkese cevapları ve tavsiyeleri için teşekkürler 🙏
Olm sen çalış bak hatta istiyorsan birazcık vaktini ayt konularını incelemeye ayır birçok 11.sınıf konusu tyt ile aynı benim fikrim kapasitenin ortalama ya da ortalama üstü olduğunu düşünüyorsan çalış "Türkçe 30- sosyal 16- matematik 20- fen ise 2-3 geliyor." şu netler 40k için süper fen konularını da halletmeye başladın mı özgüven kazanırsın zaten illa mezuna bırakacaksan yine çalış ama 14 saat çalışma biraz daha sindirerek rahat çalış

2 yılda düzenli çalışıp AYT de 60 net civarı yapan adamı 6 ayda geçeceğim diyorsun ne yazık ki imkansız. Bide 14 saat gereksiz uzun verimsiz olur..

Geri
Yukarı