600 Metre için Wireless Adaptör Önerisi

142857

Decapat
Daha fazla  
Açık arazide, az engebeli bir bölgede çalışıyorum. Yaklaşık 450 - 600 metre ilerimde Wi-Fi ağı mevcut buna erişmek istiyorum. Bunu için biraz araştırma yaptım bir Wi-Fi adaptörü alıp 12dBi anten takmayı düşünüyorum iş görür mü? Fakat adaptörlerde amplifikatör devresinin antene yeterli gücüde sağlaması gerekiyormuş. Önerileriniz nelerdir? @Recep Baltaş Abi daha önce sosyalde eski böyle bir konuda yardımcı olmuşsun görüşlerini bekliyorum.

12dBi Anten:

Bilgisi olan yok galiba !
Aslında konuya cevap gelmeyince ben araştırmaya başladım. Youtube üzerinden izlediğim videolarda büyük bir çoğunluğun aşağıdaki cihazı kullandığı kanısına vardım.

TP-Link CPE605 300 Mbps Dış Ortam Access Point Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Fakat ne kadar verim alınır emin değilim. Sizin yerinizde olsaydım CAT6 kablo çekerdim. Hem ping hem download/upload hızları açısından çok daha karlı olurdu benim için.

Aslında konuya cevap gelmeyince ben araştırmaya başladım. Youtube üzerinden izlediğim videolarda büyük bir çoğunluğun aşağıdaki cihazı kullandığı kanısına vardım.

TP-Link CPE605 300 Mbps Dış Ortam Access Point Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Fakat ne kadar verim alınır emin değilim. Sizin yerinizde olsaydım CAT6 kablo çekerdim. Hem ping hem download/upload hızları açısından çok daha karlı olurdu benim için.
açıkçası o kadar bütçem yok kablo çok maliyetli olabilir. Ama wifi adaptör alıp antenini büyütürsem iş görebilir belki.

@142857 kablonun çok maliyetli olacağını düşünmüyorum hemen hemen aynı fiyata denk gelirler. Aradaki mesafe 10-20 metre değil 600 metreden bahsediyoruz az buz bir şey değil.

Dış ortam cihaz alıp karşılıklı olarak kurup internet alabilirsiniz tabii ki de yükseklik alçaklık arazinin yapısına göre sinyal şidetti değşir bu şekilde kullanabilirsin bende çok yakın arkadaşıma dış ortam cihazıyla 50 Mbps internet aktarıyorum onümüz açık hiçbir şey yok arası 70 metre falan kablo çekmedik uğraşmadık bu şekilde kullanıyoruz

Geri
Yukarı