60000 TL sistem toplama

Bütçe
60000

spam

Centipat
Daha fazla  
Toplama olur hazır olur fark etmez 6000TL için bilgisayar almak istiyorum. Soğutma sıvı soğutma. GTA V RDR2 detroid gibi hikayeli oyunlar oynayacağım, rekabetçi çok girmem. Önerilerinizi bekliyorum iyi sosyaller. (sadece kasa)

Son düzenleme:

Fiyatı 62.500TL tutuyor.

Fiyatı 62.500TL tutuyor.

Ekran kartından kısıp işlemci SSD soğutucu bileşenlerini yükseltme şansımız var mı?

Ekran kartından kısıp işlemci SSD soğutucu bileşenlerini yükseltme şansımız var mı?
Bu soğutucu zaten çok rahat soğutur zorlanmaz bile. M2 SSD olarak da zaten kasada 2 tane m2 slotu var isterseniz 1000TL bütçe arttırın ve altta attığımı alın ben çok bütçe üstüne çıkmak istemedim.

Bu soğutucu zaten çok rahat soğutur zorlanmaz bile. M2 SSD olarak da zaten kasada 2 tane m2 slotu var isterseniz 1000TL bütçe arttırın ve altta attığımı alın ben çok bütçe üstüne çıkmak istemedim.

İşlemci peki ya?

İşlemci yeterli. 2K ve 4K için darboğaz yapmaz olursa da 2-3 oranında olur o kısım önemli değil.

4070Tİ'a düşmek gereksiz bence sırf biraz daha güçlü işlemci için.

İşlemci yeterli. 2K ve 4K için darboğaz yapmaz olursa da 2-3 oranında olur o kısım önemli değil.

4070 Ti'a düşmek gereksiz bence sırf biraz daha güçlü işlemci için.

7900 XT'ye düşülebilir mi o zaman?

4070 Ti'a düşmek gereksiz bence sırf biraz daha güçlü işlemci için.

(7x)

Hocam bunlar toplam 72000TL tutuyor ve haliyle bütçemi de aşıyor, bu toplamada neleri nelerle düşürüp ya da eksiltip nasıl 60k yapabilirim? Kasa fan sğutma vb gibi şeylerde gereksize kaçmışım farkındayım.

Son düzenleme:
7900 XT'ye düşülebilir mi o zaman?

(7x)

Hocam bunlar toplam 72000TL tutuyor ve haliyle bütçemi de aşıyor, bu toplamada neleri nelerle düşürüp ya da eksiltip nasıl 60k yapabilirim? Kasa fan sğutma vb gibi şeylerde gereksize kaçmışım farkındayım.
7900XT Zaten 4070Tİ ile aynı performansı veriyor. 60K'ya düşürmek isterseniz şu şekilde değiştirin attıklarımı. 1900TL indirimli denk geliyor.

7900XT zaten 4070 Ti ile aynı performansı veriyor. 60K'ya düşürmek isterseniz şu şekilde değiştirin attıklarımı. 1900TL indirimli denk geliyor.

Hocam yine düşmüyor ki 60k ya maalesef. (yanlış anlamışım, ilk dediğinizi kast ettiniz sanırım)

Gigabyte anakart 1400TL daha pahalı bu attığıma göre. Soğutucu ise 420TL 1800TL daha ucuz. İlla iyice ucuzlatmak isterseniz işlemciyi 7600X yerine düz 7600 olarak alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı