60000 TL sistem toplama

Bütçe
60000
Gigabyte anakart 1400TL daha pahalı bu attığıma göre. Soğutucu ise 420TL 1800TL daha ucuz. İlla iyice ucuzlatmak isterseniz işlemciyi 7600X yerine düz 7600 olarak alın.

Benim attığımdan toplamada neler değiştirilip peki 60k ya varılabilir dersek aynı sonuca mı çıkar? Sonuçta işlemci ve ekran kartı aynı.

Benim attığımdan toplamada neler değiştirilip peki 60k ya varılabilir dersek aynı sonuca mı çıkar? Sonuçta işlemci ve ekran kartı aynı.
Zaten benim attığım şekilde almazsanız ekran kartı ve işlemciyi aynı tutup 60K yapmanın bir ihtimali yok sistemi.

Açıkçası sırf kasası hafif daha şık duracak cafcaflı olacak diye gidip bukadar performanstan ödün vermek gereksiz olur.

RX7900 XT ile XTX arasında ne kadar fark var hocam?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Var baya performans farkı hocam. 2K için 20-30 arası 4k içinse 10-20 arası FPS farkı oluşturuyor. 10-20FPS fark size az gelebilir ama özellikle yeni gelecek oyunlar için düşünürsek ben 7900XTX alırım.

Bu kartlar aşırı güçlü kartlar oldukları için şuanda 1080'P veya 2K olarak aşırı FPS farkı görmezsiniz ama zaman içinde yeni çıkan oyunlar daha çok sistem isteyeceği için asıl ozaman FPS farkı önemli hale geliyor.

Veya 4K için 80FPS almak var 100FPS almak var 80FPS alan kart 2-3 sene sonra 60FPS anca alırken 100FPS alan hala cayır cayır 60FPS altına düşme kaygısı olmadan devam eder.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Var bayağı performans farkı hocam. 2K için 20-30 arası 4K içinse 10-20 arası FPS farkı oluşturuyor. 10-20FPS fark size az gelebilir ama özellikle yeni gelecek oyunlar için düşünürsek ben 7900XTX alırım.

Bu kartlar aşırı güçlü kartlar oldukları için şu anda 1080'p veya 2K olarak aşırı FPS farkı görmezsiniz ama zaman içinde yeni çıkan oyunlar daha çok sistem isteyeceği için asıl o zaman FPS farkı önemli hale geliyor.

Veya 4K için 80FPS almak var 100FPS almak var 80FPS alan kart 2-3 sene sonra 60FPS anca alırken 100FPS alan hala cayır cayır 60FPS altına düşme kaygısı olmadan devam eder.

İşlemci için soğutmadan endişeliyim hocam onun yetebileceğinden eminsiniz değil mi, AMD'nin işlemcileri malum.

İşlemci için soğutmadan endişeliyim hocam onun yetebileceğinden eminsiniz değil mi, AMD'nin işlemcileri malum.
Amd işlemcileri şuanın İntel işlemcilerinden daha az ısınıyo. 14900K çıktı 420mm sıvı soğutma soğutamıyor işlemciyi. 14700K desen 360mm sıvı soğutmalar bile anca yetiyor.

AMD işlemcileri şuanın Intel işlemcilerinden daha az ısınıyor. 14900k çıktı 420mm sıvı soğutma soğutamıyor işlemciyi. 14700k desen 360mm sıvı soğutmalar bile anca yetiyor.

Sonuçta o kadar yüksek bir şey almayacağım hocam, bu depolama peki 1TB olup da 60k tutması mümkün mü ve 2. attığınız soğutucu yeterli olur mu?

Sonuçta o kadar yüksek bir şey almayacağım hocam, bu depolama peki 1TB olup da 60k tutması mümkün mü ve 2. attığınız soğutucu yeterli olur mu?
Çok rahat yeter o soğutucu m2 ssd'de zaten fazla slotu var alırsın bitane daha 2 TB ilerde.

1TB istiyorsan üzerine 1000TL daha koyman lazım ki ben zaten Fiyat performans olarak sınırları zorladım sistemde.

Çok rahat yeter o soğutucu M.2 SSD'de zaten fazla slotu var alırsın bir tane daha 2 TB ileride.

1TB istiyorsan üzerine 1000TL daha koyman lazım ki ben zaten fiyat performans olarak sınırları zorladım sistemde.

Hocam Gigabyte B650M Gaming X AX Wi-Fi AMD AM5 DDR5 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe yerine MSI Pro B650-S Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe alsam daha iyi olmaz mı?

Geri
Yukarı