750 Ti ve Q8300 performansı nasıl olur?

Lykoe

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim Q8300 işlemcim var ve yeni 750 Ti alıyorum. Sizce oyun performansım nasıl olur? FPS nasıl olur? CS GO LOL ve GTA 5'te?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

YouTube üzerinden birkaç benchmark videosu buldum ancak aynı işlemciyle kaydedilmiş fazla içerik bulamadım, benzer seviyedeki muadili sayılabilecek işlemcileri baz alarak, alabileceğiniz tahmini performansı yansıtması açısından fikir verebileceğini düşündüm. CS GO ve LOL'ü rahat bir şekilde 60 FPS üstü oynayabilirsiniz ancak, CS GO'da şu an global olarak performans sorunları mevcut olduğu için videodakinden biraz daha düşük değerler elde edebilirsiniz. Ayrıca GTA 5'te ise 1080p yüksek ayarlarda dahi bir miktar darboğaz yaşayacaksınız gibi duruyor, ama genel olarak oynanabilirlik açısından yeterli olduğunu söyleyebilirim.

cs goda 1024 çözünürlük ve bazı ayaları düşükte oynayacağım 120 150 fps alabilir miyim sabit

YouTube üzerinden birkaç benchmark videosu buldum ancak aynı işlemciyle kaydedilmiş fazla içerik bulamadım, benzer seviyedeki muadili sayılabilecek işlemcileri baz alarak, alabileceğiniz tahmini performansı yansıtması açısından fikir verebileceğini düşündüm. CS GO ve LOL'ü rahat bir şekilde 60 FPS üstü oynayabilirsiniz ancak, CS GO'da şu an global olarak performans sorunları mevcut olduğu için videodakinden biraz daha düşük değerler elde edebilirsiniz. Ayrıca GTA 5'te ise 1080p yüksek ayarlarda dahi bir miktar darboğaz yaşayacaksınız gibi duruyor, ama genel olarak oynanabilirlik açısından yeterli olduğunu söyleyebilirim.

YouTube üzerinden birkaç Benchmark videosu buldum ancak aynı işlemciyle kaydedilmiş fazla içerik bulamadım, benzer seviyedeki muadili sayılabilecek işlemcileri baz alarak, alabileceğiniz tahmini performansı yansıtması açısından fikir verebileceğini düşündüm. CS GO ve LOL'ü rahat bir şekilde 60 FPS üstü oynayabilirsiniz ancak, CS GO'da şu an global olarak performans sorunları mevcut olduğu için videodakinden biraz daha düşük değerler elde edebilirsiniz. Ayrıca GTA 5'te ise 1080P yüksek ayarlarda dahi bir miktar darboğaz yaşayacaksınız gibi duruyor, ama genel olarak oynanabilirlik açısından yeterli olduğunu söyleyebilirim.

GTA 5tede ayaları düşürsem 50 60 seviyelerine çıkaramaz mıyım bir şekilde FPS'yi.

Göndermiş olduğum videodaki adam 1080p low ayarlarda ortalama 95-100 FPS elde edebiliyor. 1280X1024'te rahatlıkla o değerlere ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca CS GO'ya girmeden önce oyuna ince ayar çekmenizi öneririm. İşe yarıyor benden söylemesi.

Göndermiş olduğum videodaki adam 1080P Low ayarlarda ortalama 95-100 FPS elde edebiliyor. 1280x1024'te rahatlıkla o değerlere ulaşabilirsiniz diye düşünüyorum. Ayrıca CS GO'ya girmeden önce oyuna ince ayar çekmenizi öneririm. İşe yarıyor benden söylemesi.

Bir de o adam video çekiyor ordanda FPS kısıtlanıyor ya bu oyunlar tatmin olmazsam E5450 almayı düşünüyorum sence değer mi o işlemciyi almama.

Bir de o adam video çekiyor ordanda FPS kısıtlanıyor ya bu oyunlar tatmin olmazsam E5450 almayı düşünüyorum sence değer mi o işlemciyi almama.

İşlemciyi almadıysanız az bir fiyat farkıyla E5450 almanız daha iyi olur. Aradaki farkı vermeye değer bence, CS GO oynayacaksınız ve bu iki işlemci arasında neredeyse ortalama olarak %22-25'lik bir tek çekirdek performans farkı var. Az bir değer değil. Anakartınızın Quad serisini desteklediğinden de emin olun. Ayrıca Nvidia Shadowplay kayıtlarında FPS'ten kayıp neredeyse hiç olmuyor. Buradaki adam başka bir programla kayıt almış anlaşılan.

Son düzenleme:
İşlemciyi almadıysanız az bir fiyat farkıyla E5450 almanız daha iyi olur. Aradaki farkı vermeye değer bence, CS GO oynayacaksınız ve bu iki işlemci arasında neredeyse ortalama olarak %22-25'lik bir tek çekirdek performans farkı var. Az bir değer değil. Anakartınızın desteklediğinden de emin olun. Ayrıca Nvidia Shadowplay kayıtlarında FPS'ten kayıp neredeyse hiç olmuyor. Buradaki adam başka bir programla kayıt almış anlaşılan.
malesef elimde q8300 var çok uzun zamandır bende zaten

O zaman değiştirmeye gerek yok elinizde varsa. Gayet iyi iş görür bu ekran kartıyla. Aklınıza takılan başka bir şey varsa sorabilirsiniz.
gtada fpsimi 50lere çıkarabilir miyim ayar yaparak ya ben şuanda oynayamadığım oyunları hani görüntü çok iyi olmasada oynayıp görmek istiyorum en azından alabilir miyim sence bu değerleri
sistemim ddr3 bu arada haberin olsun

gtada fpsimi 50lere çıkarabilir miyim ayar yaparak ya ben şuanda oynayamadığım oyunları hani görüntü çok iyi olmasada oynayıp görmek istiyorum en azından alabilir miyim sence bu değerleri
sistemim ddr3 bu arada haberin olsun

Şu an RAM miktarınız 8 GB ise GTA 5'te 1080p high ayarlarda ortalama 35-45 FPS elde edebilmeniz lazım. Population density, grass quality ayarlarını kısarsanız belki 50 ve üstünü zorlayabilirsiniz. Eğer 50 FPS'ten aşağı düşmesin ve daha stabil değerler almak istiyorsanız en azından E5450 gibi bir işlemciyi OC ile kullanmak lazım o soket için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı