8. Nesil Anakart Chipset Tavsiyesi

tncynk

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

AMD sistemimi Intel 8. nesil olarak değiştirmek istiyorum. Elimde şu an Asus Z270-a anakart bulunmakta ancak 8. nesil işlemci desteği yok. Intel İ5-8400 işlemciye Z370 H370 - B360 bulunmakta hangi chipset anakart almam mantıklı olur? Bütçe olarak 600 lira civarı çıkabilirim.

Çarpan kilidi açık olmayan bir işlemci kullanmayı planlıyorsun bu yüzden B360 işini rahatlıkla görecektir diye düşünüyorum.

8400 modeli için Z serisi Anakart almana gerek yok. B360 ve H370 alman yeterlidir. Z270 yongalı Anakart elinde varsa 7700K-6700K modellerini de düşünebilirsin. Coffee Lake ve ikinci nesil Ryzen işlemcilere de bakabilirsin.

Aslında dediğin işlemcilerde iyi olur anakart ram ve işlemci mi satıp direk i7 7.nesil işlemci mi almak iyi olur yoksa B360 anakarta 8. nesil İ5 8400 işlemci mi alsak nasıl olur bilemedim şimdi.

Çarpan kilidi açık olmayan bir işlemci kullanmayı planlıyorsun bu yüzden B360 işini rahatlıkla görecektir diye düşünüyorum.

B360 yeterli gelir o zaman çünkü hız aşırtma yapmayacağım.

Merhaba arkadaşlar;

AMD sistemimi Intel 8. nesil olarak değiştirmek istiyorum. Elimde şu an Asus Z270-a anakart bulunmakta ancak 8. nesil işlemci desteği yok. Intel İ5-8400 işlemciye Z370 H370 - B360 bulunmakta hangi chipset anakart almam mantıklı olur? Bütçe olarak 600 lira civarı çıkabilirim.

Acaba neden AMD'den Intel serisine geçiş yapmak istiyorsunuz?

Şuan imkanım varken sistemi yenilemek istiyorum.

Kesinlikle sizin kararınız fakat bana göre AMD serisinde bir şeyler seçmeniz. Hem 2020'ye kadar kesin destek verecekleri açıklandı hemde sistemsel açıklardan dolayı biraz daha güvenilir olduğunu söylebilirim. Ama teknoloji dünyası yarın ne olacağı konusunda bir şey diyemem.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı