81 kilo olunmasına rağmen zayıf duruyorum

Berk Chelik

Hectopat
Herkese merhaba, 9 aylık fitness tecrübem var ve beslenmeme çok dikkat ederek ve yoğun idman yaparak kütle kazanmaya çalışıyorum. 63 kilo başladığım bu yolculukta 18 kilo aldım fakat hala kollarım ince göğüslerim küçük dışarıdan bakınca sanki 70 kilo gibi duruyorum bunun asıl sebebi genetik olarak bacaklarımın kalın olması, kas kütlesi ve kilo genellikle bacaklara gidiyor ve üst taraftaki kaslar düzgün dolmuyor. Boyum 186 kol ölçüm pumpsuz 36 buçuk pumplu 38 cm civarlarında. Nasıl bir antrenman sistemi yapmalıyım ya da kütleli gözükmek için kaç kilo daha almalıyım? Yağ oranım %12.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka kas kütlesiyle güç aynı şey değil kimisi zargana gözükür fakat güçlüdür ekstra olarak boyun 186 olduğu için kassız durman normal boyu uzun kişilerin genel olarak yaşadığı sorun bu fazla uzun olduğu için kassız gözüküyor.

Normal boyu uzun kişilerin kütle kazanması daha zordur senin daha en az 1 yılın daha var devamlı olarak çalış eninde sonunda değişiklik görüceksin.

Kanka kas kütlesiyle güç aynı şey değil kimisi zargana gözükür fakat güçlüdür ekstra olarak boyun 186 olduğu için kassız durman normal boyu uzun kişilerin genel olarak yaşadığı sorun bu fazla uzun olduğu için kassız gözüküyor.
Beslenmem üst düzey olduğu için acayip güç artışı yaşadım son dönemlerde, 90 kiloyla bench seti yapabiliyorum ama göğsüm 50 kilo basandan bile daha küçük gibi duruyor cidden sinir bozucu.

Beslenmem üst düzey olduğu için acayip güç artışı yaşadım son dönemlerde, 90 kiloyla bench seti yapabiliyorum ama göğsüm 50 kilo basandan bile daha küçük gibi duruyor cidden sinir bozucu.
Bendede aynı durum var yanda adam 10kg dumbell çalışıyor ama kaslı gözüküyor ben tam yanında 15kg yapıyorum onun kadar kaslı değilim

Geri
Yukarı