9. sınıfta açığa geçmek

1 yıl gitmezsen açığa geçebilirsin bende 9. sınıfım ama bence şu an çok erken.

2. defa sınıf tekrarına kalıyor olman gerek. Zaten 2 kere sınıfta kladığında okuldan atılıyosun.
Hocam bizim okulda devamsızlığı 10 gün geçen 2. dönem direkt açığa geçti. Ayrıca 1 sene kalınca da geçiliyor sanırım.

Meslek öğrenmek iyi birşey ama bazıları gibi sonradan pişman olur muyum algısı çok var.

Yapılabilecek en mantıklı şeydir okula gitmeyip meslek öğrenirsin hem bir yandan paranı kazanırsın üniversiteye gitmek istersen de gidersin mis gibi en azından okuldaki zorbalarla kişiliği 5 para etmeyen insanlarla uğraşmazsın ama artık açığa geçilmiyor maalesef depremzedeysen orasını bilemem ama Yusuf tekin artık geçilmeyeceğini duyurdu :(

Hocam sorması ayıp ama bir yandan köpek gibi çalışıp da bir yandan nasıl güzel bir üniversite için ders çalışabilirsin ki? Rakiplerin tüm gün test çözüp konu bitirirken sen işte olacaksın çok geride kalırsın.

Selam, bu sene 9. sınıf okuyorum. Yeni gelen yönetmenlik ile birlikte 6 zayıfım bulunuyor, ortalamam 50'in üstünde ama yine de kalıyorum.
Bu sene açığa geçmeyi düşünüyorum, sizce geçsem en iyisi olur mu?
Hafta sonları tanıdık birinin mağazasında çalışıyorum. Şu an aklımda tamamen orada kalırım planı var. Sizce düşünceleriniz nelerdir? Pişman olur muyum?

Liseye hiç gitmeden açık liseye başlamış birisiyim hocam, size diyememki "geçin geçin, oo efendim tabii ki geçin" fakat gerçekten faydasını çok fazla şekilde gördüm. Eğer tek başınıza ders çalışabiliyorsanız, pek bir sorun yoktur, sınavlar; AÖL'ün YouTube kanalındaki yorumlarına bakıldığında çok zormuş gibi gösteriliyor, hayır sınavlar zor değil, o 2 buçuk aylık sürede programını iyi yaptığında her türlü dersi verebilirsin, tercih sizin önerim geçmenizdir hayırlı akşamlar hocam.

Hocam bizim okulda devamsızlığı 10 gün geçen 2. dönem direkt açığa geçti. Ayrıca 1 sene kalınca da geçiliyor sanırım.

Meslek öğrenmek iyi bir şey ama bazıları gibi sonradan pişman olur muyum algısı çok var.

LGS puanınız nedir ve hangi şehirde oturuyorsunuz?

LGS puanı ile ilgisini anlayamadım?

Meslek liselerindeki bazı bölümler LGS puanı ile alıyor. Örneğin elektronik. Böyle bir bölüme giderse onun için oldukça faydalı olacaktır çünkü bu liselerdu bu tip bir bölüm okuduğunuzda üniversitede de böyle bir bölüm seçerseniz size fazladan puan veriyor.

Meslek liselerindeki bazı bölümler LGS puanı ile alıyor. Örneğin elektronik. Böyle bir bölüme giderse onun için oldukça faydalı olacaktır çünkü bu liselerdu bu tip bir bölüm okuduğunuzda üniversitede de böyle bir bölüm seçerseniz size fazladan puan veriyor.

Hocam konu sahibi açığa geçmeyi sormuş. Açıkta bölüm okunmuyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı