9. sınıfta nasıl çalışmalıyım?

546870

Decapat
İyi günler, bu sene liseli oluyorum. Hedefim ilk 3000 gibi bir sıralama. Bu sıralama için lisenin ilk yılında nasıl çalışmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Sadece okul sınavlarına çalış. Onun dışında gez, eğlen. Hayatının en rahat dönemlerinden birindesin bence.

Öğrendikçe öğrendiğin konularda testler çöz. Bu şekilde ilerlersen sınava asıl çalışacağın 11 12. sınıflarında arkaya bakmak zorunda kalmazsın. Şimdiden ağır bir tempoya girmen zor çünkü öğrenmen gereken konular var. Çok daha fazlasını yapmak istiyorsan konuları önceden öğrenebilirsin. Ancak Sınav temposu yorucu bir tempodur ve şimdiden fazla asılırsan bir kaç yıl sonra bezmiş hissedersin. Psikolojik açıdan da kendini yıpratma.

Öğrendikçe öğrendiğin konularda testler çöz. Bu şekilde ilerlersen sınava asıl çalışacağın 11 12. sınıflarında arkaya bakmak zorunda kalmazsın. Şimdiden ağır bir tempoya girmen zor çünkü öğrenmen gereken konular var. Çok daha fazlasını yapmak istiyorsan konuları önceden öğrenebilirsin. Ancak Sınav temposu yorucu bir tempodur ve şimdiden fazla asılırsan bir kaç yıl sonra bezmiş hissedersin. Psikolojik açıdan da kendini yıpratma.
Ben bu sene paragraf ve problem için alışkanlık kazanayım diyorum aynı zamanda.Sizce nasıl olur?

Ben bu sene paragraf ve problem için alışkanlık kazanayım diyorum aynı zamanda.Sizce nasıl olur?
Kasma bizim sınıftada var böyleleri sosyal hayatları yok. Sonuç ne peki? Sınav haftasından önceki günlerde çalışmaya başlayan benim ortalamam 92 onların ise 95-96 değdi mi? Tabiki onlar daha iyi puanlar ama çocuğun sosyal hayatını kaybetmesine değdi mi?

Geri
Yukarı