90.000 TL'ye bilgisayar toplama

Bütçe
90.000 tl
Link olarak gelmemiş ayrıca 5000 tl ye bu sisteme gidip te 144 hz FHD ve dandik mouse almasın

Ayrıca attığın ekran kartının markası ne sırf 4090 alıcam diye bütün kaliteden kısmışsınız bence dengeli bir 4080 toplmaması daha sağlıklı
yukarıda attığım gibi 4070 ile alakalı ne düşünüyorsun sence sistem iyi değil mi

Millet 4070 ti öneriyor şaka gibi :d
Millet 4070 ti öneriyor şaka gibi :d
https://www.gamegaraj.com/urun/arca...672243905&wccpm22=1672243906&wccpl=23[/QUOTE]
sence ne olmalı 4070 olunca bütçem gayet kurtarıyor çünkü

Üzücü olan şey, burada sistem öneren arkadaşların maalesef kötü sistemler önermesi. Öncelikle şunun bilinmesi gerek. Bu tarz bütçelere çıkılıyorsa, hazır sistem almayı unutacaksın. Hazır sistem dediğin şey düşük bütçeye uygun fiyatlı sistemler çıkarabilmesidir. Ama bu bütçelerde önerilen hazır sistemlere baktığımda çöpe giden bir para olacağını düşünüyorum.

Ayrıca, RTX 4090 toplamak için minimum 110.000 TL olması gerekiyor. Kusura bakmayın ama en üst seviye bir ekran kartı alıyorsanız, en üst seviye bir anakart ve en üst seviye bir işlemcide almanız gerekiyor o kartın hakkını verebilmek için. Ama maalesef ve maalesef forumda sürekli bütçenin üçte ikisine ekran kartı önerip kalanına ucuz malzemeler diziliyor.

Benim önerim:

Toplam: ₺95.090

Eğer 4K monitör istenirse:

Toplam: ₺103.440

İşin içine monitör falan girince, RTX 4080 toplamak bile çok zor oluyor. 4k monitörler 15 bin TL'den başlıyor. iyi bir klavye fare 3 bin TL'den başlıyor. Bazı arkadaşlar her şey dahil 4090 sistem önermeye çalışmışlar ama öyle bir dünya yok.

Üzücü olan şey, burada sistem öneren arkadaşların maalesef kötü sistemler önermesi. Öncelikle şunun bilinmesi gerek. Bu tarz bütçelere çıkılıyorsa, hazır sistem almayı unutacaksın. Hazır sistem dediğin şey düşük bütçeye uygun fiyatlı sistemler çıkarabilmesidir. Ama bu bütçelerde önerilen hazır sistemlere baktığımda çöpe giden bir para olacağını düşünüyorum.

Ayrıca, RTX 4090 toplamak için minimum 110.000 TL olması gerekiyor. Kusura bakmayın ama en üst seviye bir ekran kartı alıyorsanız, en üst seviye bir anakart ve en üst seviye bir işlemcide almanız gerekiyor o kartın hakkını verebilmek için. Ama maalesef ve maalesef forumda sürekli bütçenin üçte ikisine ekran kartı önerip kalanına ucuz malzemeler diziliyor.

Benim önerim:

Toplam: ₺95.090

Eğer 4K monitör istenirse:

Toplam: ₺103.440

İşin içine monitör falan girince, RTX 4080 toplamak bile çok zor oluyor. 4K monitörler 15 bin TL'den başlıyor. İyi bir klavye fare 3 bin TL'den başlıyor. Bazı arkadaşlar her şey dahil 4090 sistem önermeye çalışmışlar ama öyle bir dünya yok.

Sen 60-70klık sistemi 100K'ya toplamaya devam et. Attığın parçalar hiç fiyat performans değil. Muhtemelen yurt dışı için olan sitelerden toplatmışsın. Al sana toplama 4090 adam gibi bir sistem.
56k.
12K.
4K.
6k.
3K.
1k.
2K.
4K.
Toplamda 89kya mükemmel bir 4090 dizdik. İsterse güzel bir monitor klavye fare de ekler. Ve bu da eklenmiş hali.
1K.
8.3K
1.7k
Toplamda tam olarak 100k oldu şimdi senin attığınla karşılaştıralım. Arama motoruna pc performance compare yazarsan en üstte çıkan sitede karşılaştırırsak sonucu elde ederiz.
Tam olarak %85 oyun performansı farkı var.konu sahibide akıllıysa bu son attığım toplamayı alır.

Sen 60-70klık sistemi 100K'ya toplamaya devam et. Attığın parçalar hiç fiyat performans değil. Muhtemelen yurt dışı için olan sitelerden toplatmışsın. Al sana toplama 4090 adam gibi bir sistem.
56k.
12K.
4K.
6k.
3K.
1k.
2K.
4K.
Toplamda 89kya mükemmel bir 4090 dizdik. İsterse güzel bir monitor klavye fare de ekler. Ve bu da eklenmiş hali.
1K.
8.3K
1.7k
Toplamda tam olarak 100k oldu şimdi senin attığınla karşılaştıralım. Arama motoruna pc performance compare yazarsan en üstte çıkan sitede karşılaştırırsak sonucu elde ederiz.
Tam olarak %85 oyun performansı farkı var.konu sahibide akıllıysa bu son attığım toplamayı alır.

Bak bak bak. :) PCIe 3.0 M.2 SSD, giriş seviyesi kasa, 4090 ekran kartına 2K monitör, yıllar önce çıkmış güç kaynağı, en ucuz B650 ATX anakart, düşük frekans RAM. Sonra geliyor bana diyor ki "Aha bak 4090 topladım.". Sende tıpkı diğer arkadaşlar gibi ekran kartına abanıp diğer şeyler idare etsin yeter modunda toplamışsın. Ben insanlara sistem önerirken, kendime topluyormuşum gibi, kendim satın alacakmışım gibi özenerek topluyorum. RTX 4090 alsaydım kendime eğer, minimum AORUS X670e anakart alırım. Hatta zorlarım giderim PCIe 5.0 M.2 SSD alırım. Sistemi bugün kullanıp yarın çöpe atmayacaksın. Yıllarca kullanacaksın. Ekran kartını yükseltmek, sistemde yükseltme yapılacak en kolay parçadır. Yarın bir gün para çıkışır, RTX 4080'i satar, 4090'ı alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı