A23 telefonda ghost screen mi var?

370335

Hectopat
Makaleler
1
Hocalarım merhaba, telefonum yeni 1 aylık üzerine titrediğim bir cihaz telefonum A23 modeli şimdi sorum veya sorunum ise telefonumda bildirim çubugunu aşağı kaydırdığım zaman batarya simgesinin bildirim çubuğunu kaydırmadan üst kenarda olur ön kameranın hemen sağ veya sol en sonunda olur işte bildirim çubuğunu kaydırdıktan sonra kaydırmadan önceki yerinde parlaklığı fulleyince zar zor gördüm böyle bir şeyi, bu durum normal mi? Cihazımda yep yeni, forumdan beni tanıyan insanlar vardır ne kadar titiz ve takıntılı olduğum hakkında. Umarım durum normaldir, teşekkürler.

Screenshot_20230522_045828_Chrome.jpg

Konu ile ilgilenebilecek yok mu?

@Umut Nas hocam ilgilenebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
@370335
Ekran görüntüsü ile anlamak imkansız maalesef. Farklı telefondan bakma fotograf çeker misiniz? OLED Saver uygulamasını kullanabilirsiniz şüpheleriniz varsa. Bu durum normal bu arada, cunku cihaz AMOLED ekrana sahip, ama bu kadar hızlı olması anormal. İleri vakitte ekran degisimi talep edebilirsiniz.

Son düzenleme:
@370335
Ekran görüntüsü ile anlamak imkansız maalesef. Farklı telefondan bakma fotograf çeker misiniz? OLED saver uygulamasını kullanabilirsiniz şüpheleriniz varsa. Bu durum normal bu arada, cunku cihaz AMOLED ekrana sahip, ama bu kadar hızlı olması anormal. İleri vakitte ekran degisimi talep edebilirsiniz.

AMOLED değil hocam ekranım pls.

@370335
Gorselde pek anlasilmiyor.

Hocam ghost scren var sanırım ona eminimde olması üzerinden senaryo kurarsak bu durum normal mi beni rahatsız etmiyor açıkçası ertesi gün unutacağım bir durum parlaklığı fullediğim esnada bu durum söz konusu oluyor yoksa diğer türlü görünebilecek bir ghost screen değil 0 ürünüde servise gönderip cihazda işlem görmesini de istemiyorum.

@Umut Nas hocam bir bakabilir misiniz rica etsem?

@Yener K. hocam bakabilir misiniz?

@crazyreign hocam siz de bir bakabilir misiniz? Kusura bakmayın etiketliyorum ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin demek istediğin Ghost Screen değil, Burn-in.

Bunun olması için ekran teknolojisinin AMOLED, OLED vs. olmasına gerek yok. LCD panellerde de oluyor- ki bu telefonda da PLS panel var, önceden de PLS panellerde Burn-in görmüşlüğüm oldu. Çok şaşırmadım.

Kendin yapabileceğin bir şey var mı, sanmıyorum. Eğer telefonu servise falan göndermek istersen olumlu bir cevap alamayabilirsin veyahut yapacakları işlem senin cebini yakabilir. Mümkünse unutuver bunu. Kullanıma engel değil.

Senin demek istediğin ghost screen değil, burn-in.

Bunun olması için ekran teknolojisinin AMOLED, OLED vs. olmasına gerek yok. LCD panellerde de oluyor- ki bu telefonda da pls panel var, önceden de pls panellerde burn-in görmüşlüğüm oldu. Çok şaşırmadım.

Kendin yapabileceğin bir şey var mı, sanmıyorum. Eğer telefonu servise falan göndermek istersen olumlu bir cevap alamayabilirsin veyahut yapacakları işlem senin cebini yakabilir. Mümkünse unutuver bunu. Kullanıma engel değil.

Hocam beyaz ekranda ful ekranda baktım galeriden açtım direk o kısma direk baktım siyah beyaz tam ekranda o batarya çubuğunu göremedim sadece bildirim çubuğunu kaydırınca gördüm durum normal değil mi yani cihaz 0 çünkü hocam.

Hocam beyaz ekranda ful ekranda baktım galeriden açtım direk o kısma direk baktım siyah beyaz tam ekranda o batarya çubuğunu göremedim sadece bildirim çubuğunu kaydırınca gördüm durum normal değil mi yani cihaz 0 çünkü hocam.
Açıkçası şu durumda anlamam zor. Konuda tek bir görsel var, o da SS. Gerçekte elime alıp baksam net bir şey diyebilirim ama o da mümkün değil.

Telefonda ekran yön kilidini kapatıp veyahut YouTube'dan video açıp tam ekran yaptıktan sonra bildirim panelini aç, aynı şeyi ekran yanken de görüyorsan arayüz hatası olabilir. Şahsen anlamak için ilk deneyeceğim şey bu olurdu.

Ayrıca sıfır olsa da sıkıntıya sahip olma olasılığı yok değil. İstersen yine aldığın yerle veya garantiyi sağlayan firmayla görüşebilirsin.

Geri
Yukarı