A34 sıvı temasında garanti iptal olur mu?

ddavyjones

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçen gün Galaxy A34 cihazımda sıvı teması oldu zaten konusunu açmıştım burada. Cihaz şu an sorunsuz çalışıyor ama merak ettiğim ileride sıvı temasından bağımsız bir arıza yaşanırsa telefon garanti dışı kalır mı? Bir de bu sıvı teması hoparlöre veya şarj soketine kalıcı bir zarar vermiş midir?

Merhaba. Geçen gün Galaxy A34 cihazımda sıvı teması oldu zaten konusunu açmıştım burada. Cihaz şu an sorunsuz çalışıyor ama merak ettiğim ileride sıvı temasından bağımsız bir arıza yaşanırsa telefon garanti dışı kalır mı? Bir de bu sıvı teması hoparlöre veya şarj soketine kalıcı bir zarar vermiş midir?
Ne kadar sıvı döküldü hocam?

Evet sıvı temasında garanti dışı iptal olur.

* Galaxy A34 5G, IP67 derecelendirmesine sahiptir. Bu derecelendirme, tatlı su içinde 1 metre derinlikte 30 dakikaya varan bir süre boyunca bekletildiği laboratuvar test koşullarına dayanmaktadır. Denizde veya havuzda kullanılması önerilmez.

Pek sorun olacağını sanmam.

Benim Redmi Note 8'e bile bir bardak su boşaldı, geç yetiştim. Biraz dinlendirdim. Hoparlör temizliği için ses açtım, ters koydum. Sular çıktı. Hiç bir sıkıntı yok bende sanmam bir şey olucağını.

IPhone'ların içinde ufak beyaz şeyler oluyor ismini bilmiyorum. Sıvı temasında kırmızıya dönüyor oradan anlıyorlar sıvı teması olup olmadığını. Samsung'da da böyle bir şey varsa garantiye gittiği anda sıvı teması deyip geri gönderirler.

IPhone'ların içinde ufak beyaz şeyler oluyor ismini bilmiyorum. Sıvı temasında kırmızıya dönüyor oradan anlıyorlar sıvı teması olup olmadığını. Samsung'da da böyle bir şey varsa garantiye gittiği anda sıvı teması deyip geri gönderirler.
Sıvı bandı.

Hocam hiç bir şey olmaz, Şuan sıkıntı var mı? Seste vs.
Şu an sorun yok hocam. Sesi ilk boğuk geliyordu 1-2 tane basslı müzik açtım düzeldi. Sadece hoparlörün veya soketin kalıcı hasar almasından(oksitlenme vs.)ve garanti iptalinden endişeleniyorum daha alalı 2 hafta oldu.

Geri
Yukarı