Acer Aspire 5745g kapanma sorunu

buraknova

Hectopat
Daha fazla  
Laptop modeli : Acer Aspire 5745g işlemci ekran kartı görsellerde.
Windows 10 pro en günceli yeni format atıldı.

Şarj cihazı çalışıyor sıkıntı yok.

Batarya orijinal değil çünkü 5 yıllık PC. Mevcut patarya yeni alınmış muadil batarya.

Laptop içindeki tozlar temizlenmiş termal macun yeni sürülmüş.

Sorunu anlatıyorum:

Laptop prize takılı iken herhangi bi sıkıntı olmadan gerek oyun gerek İnternet kullanımı yapıyorum
sıcaklık oyunlarda max 75 saatlerce oynanıyor herhangi bir kasma donma kapanma yok.

Batarya tam şarjlı iken ve prize takılı değil iken İnternet'de rahatça 1 saat video izleyebiliyorum fakat basit bir oyuna veya ekran kartını kullanan bir uygulama açtığımda batarya bitmemesine rağmen ve Sıcaklıklar 55 60 derecede olmasına rağmen sebepsiz yere (HWmonitörden takip ediyorum ve laptop'u tekrar açtığımda batarya dolu olduğu zaten görülüyor) 5 saniye içinde çat diye kapanıyor.

Bunun sebebi ne olabilir bir bilen veya çözüm yöntemi olan varsa yardımcı olur musunuz?
6d603443-4925-4415-83ad-be35ba1b9d39.jpg
08687db4-dae0-4420-976c-4d8c6b7f7a9a.jpg
24019195-e8ce-405e-a166-c9c5f544053b.jpg
b2ffba1f-4a80-49c5-80cd-f494007ccb0f.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığın muadil batarya bu soruna sebep olabilir. Şarja takılı iken batarya ile işi olmuyordur büyük ihtimal notebook. Şarjdan çıkarttığın zaman bataryadan gelen bir dalgalanma notebook'un kendini kapatmasına sebep oluyor diye düşünüyorum. Onun haricinde oyunlarda güç çekecektir notebook. Batarya bunu tam yük altında karlılayamayabilir. Orijinal batarya bulup denemenizi tavsiye ederim. Onun haricinde standart olarak önerim;
Windows 10 kullanın ve bütün sürücülerinizin güncel olduğuna emin olun.

Öncelikle Yorumunuz için teşekkürler.
Orjinal batarya bulma ihtimalim yok gibi baktığım her yerde muadiller var.Sizin bildiğiniz bir yer var mı orjinal veya kaliteli batarya almak için?
Aslında Kafama kurcalayan şey tamam batarya orjinal değil ama tam şarjlı iken pirize takmadan Wi-fi bağlantı ile rahatça internete 1 saat e yakın hd video izleyip geze biliyorum bu kadar güç veriyor ama ekran kartına direk yüklenen normal bir oyun uygulama açtığımda ise bataryadaki gücü bitirmeden pc çat diye kapanıyor. Açtığımda batarya kaldığı yerden devam ediyor.
Aklıma 2 olay geldi
1. Batarya muadil ama güç sağlamasına rağmen orjinal olmadığı için ekran kartına + cpu ya aynı anda güç veremeyip çat diye kapanıyor
2. Acer aspire 5745g ni driver sitesinde Operating System olarak sadece Windows 7 var tüm driverlar win 7 ye göre ben Windows 10 en güncelini kullanıyorum ama yinede bir kararsızlık mı oluşturuyor da bataryada güç olmasına rağmen çat diye 5-6 saniyede kapanıyor?

Öncelikle Yorumunuz için teşekkürler.
Orjinal batarya bulma ihtimalim yok gibi baktığım her yerde muadiller var.Sizin bildiğiniz bir yer var mı orjinal veya kaliteli batarya almak için?
Aslında Kafama kurcalayan şey tamam batarya orjinal değil ama tam şarjlı iken pirize takmadan Wi-fi bağlantı ile rahatça internete 1 saat e yakın hd video izleyip geze biliyorum bu kadar güç veriyor ama ekran kartına direk yüklenen normal bir oyun uygulama açtığımda ise bataryadaki gücü bitirmeden pc çat diye kapanıyor. Açtığımda batarya kaldığı yerden devam ediyor.
Aklıma 2 olay geldi
1. Batarya muadil ama güç sağlamasına rağmen orjinal olmadığı için ekran kartına + cpu ya aynı anda güç veremeyip çat diye kapanıyor
2. Acer aspire 5745g ni driver sitesinde Operating System olarak sadece Windows 7 var tüm driverlar win 7 ye göre ben Windows 10 en güncelini kullanıyorum ama yinede bir kararsızlık mı oluşturuyor da bataryada güç olmasına rağmen çat diye 5-6 saniyede kapanıyor?

0850 222 22 37 Bu numarayı arayarak bataryayı sorabilirsiniz. Acer teknik servis numarasıdır. Acer ile iletişime geçin | Teknik Destek ve Müşteri Hizmetinde Hızlı Yanıtlama

Aynı bilgisayarı kullanan biri olarak, driverları el ile kurmanı tavsiye ederim. Intel'in sitesinden Nvidianın sitesinden en son sürümleri indirip kur. BIOS güncellemesi yapmadıysan acer sitesindeki BIOS güncellemesini mutlaka yap.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı