Acer Aspire 6930G Oyun Laptopu mu?

TpszTelevizyon

Kilopat
Makaleler
24
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği
rc8QkBi.jpg

FC2jqem.jpg

Bu benim şu an kullandığım yaklaşık 5 senedir(daha az veya daha fazla hatırlamıyorum) kullandığım bir laptop. Ve oyunlarda hiç sıkıntı yaşamadan BF3'e kadar her şeyi oynatmıştı. BF3'ü de o zamanlar korsan yüklemiştim. Kastığı için tamam dedim buraya kadar. :)

Şimdi bu konuyu şunun için açıyorum. Ben aldığımda oyun bilgisayarı almayacağım. Aklımda olan laptoplar belirdi. Oyun için laptoplar hayliyle pahalı. Almadan önce son kez konu açtığımda seçim için sizlere paylaşacağım. Ama önce şunu merak ediyorum.

Hani oyun için olmayan laptoplar için kasar, ısınır gibi şeylerden söz edebiliyoruz. Eğer benim şu an kullandığım laptop oyun için değilse şu sonucu çıkaracağım. Aldığım laptopta oyun için olmayacak... Bana bu kullandığım laptopta ki performansı verecekse yeter ve artar bile. Elbet ısınıyordu ama kasma yaşatmadı, kendi kendine kapanmadı. Sadece bu son senelerde yaz ayları ısınmaya başladı. 4 sene çok rahat sorunsuz gitti. İçini hiç açmadım. Sadece arkasındaki deliklerin olduğu yere süpürge tutarak tozunu aldım. Hiç macunu yenilemedim. Bataryayı çıkarıp klavyeyi, ekranı sildim... :)

Alacağım laptop 2 bin TL'yi geçmeyecek. Oyun için olmayacak doğal olarak. Ama 4 sene de oyun oynamadan geçmez. :) Şu an ki bilgisayarım gibi 4 senemi aynı performansla karşılayacaksa benim için sorun yok.

Burada ağırlıklı olarak Asus ve Lenovo önerildi. Bu ikisinden biri olacak büyük ihtimal. Acer neden söylenmedi bilmiyorum. :) Şu an Acer kullandığım için merak ettim.

Umarım konu anlaşılmıştır. Şu an birinin çıkıp senin kullandığın oyun bilgisayarı demesinden korkuyorum. :eek:

Bir zamanlar oyun laptopu olabilecek kadar güçlü idi hatta oyun amaçlı olduğunu vurgulamak için Acer cihazın sonuna "G" ibresi de koymuş. Ama gerçekte bir oyun laptopu değil. Acer hiçbir zaman gerçek bir oyun laptopu yapmadı -diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı