Acer Nitro 16 kurulumu ve ayarları nasıl yapılır?

cheleby

Decapat
Daha fazla  
@revivality hocam merhaba. Bilgisayar gelince konu aç kurulumunda vs. yardımcı olayım demiştiniz.

Bilgisayar gün içinde bana ulaşacak. Windows 11 Home kuracağım daha sonra neler yapmam gerekiyor? Hiç gaming bilgisayar kullanmadım. Ne ayarları vardır, testleri nelerdir? Hangi program nedir ne işe yarar? Yardımcı olabilir misiniz?

Cihaz: Acer Nitro 16 AN16-41 AMD Ryzen 7 7840HS 16 GB 1 TB SSD RTX 4060-8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu bana sormamışsınız fakat yardımcı olmak isterim. Öncelikle Nvidianın sitesinden grafik kartı sürücünüzü kurun. Ardından aşağıdaki bırakacağım linkten cihazınız için gerekli olan ses, ağ, touchpad vb. sürücüleri kurun. Başka bir şey yapmanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Acer Support:

Nvidia:

Hayırlı olsun dostum, güzel günlerde kullan.

Windows 11 yükledikten sonra öncelikle Windows upgradelerin hepsini yap hepsi bitsin.

Daha sonra buradan chipset driveri indir ve kur kurduktan sonra yeniden başlat cihazı.

Acer.com girip hesap oluştur ve ürününü kaydet. Kaydettikten sonra sürücü ve indirmeler kısmına gel ve en altta Bios/yazılım kısmından 1.15 BIOS sürümünü indirip kurulum yap.

Daha sonra Sürücüler kısmında ki VGA'lar hariç güncel olan sürümleri indirip tek tek kurulum yap.

Uygulamalar kısmında NitroSesnse kurmayı unutma.

En son olarak da Experience kurup cihazın keyfini çıkart.

• Acer sitesinden NitroSense indir.
  • Windows üzerinden oyun modunu aç.
  • Donanım hızlandırmalı GPU zamanlamasını aç.
  • GeForce Experience üzerinden en güncel sürümü ve oyun optimizasyonlarını yap.
  • Tüm sürücüleri indirmek için Windows Update kullanabilirsiniz.

NitroSense Acer'in kendi uygulamasıdır. Genel uygulama olarak HWiNFO64 uygulaması da iş görür gayet. Oyun içerisinde kenar uygulamada anlık göreyim derseniz, MSI Afterburner ve yanında pakette gelen riva statistics yükleyip. İstediğiniz değerleri ekranda görebilmek için yazılımı yapılandırmalısınız.

@Healthliker hocam donanım hızlandırmalı gpu yeri nerde bulamadım.

Cevap veren herkese teşekkür ederim.
Deneyimledikçe takıldığım yerde soracağım artık :)

Son düzenleme:
@Healthliker @revivality
Afterburner programında CPU tempeture seçme yeri yoktu.Hwinfo.dll seçtim CPU tempature kısmı geldi fakat farklı bir şekilde geldi.
Bakabilir misiniz?

1699802455217.png

@Healthliker @revivality
Afterburner programında CPU tempeture seçme yeri yoktu.Hwinfo.dll seçtim CPU tempature kısmı geldi fakat farklı bir şekilde geldi.
Bakabilir misiniz?

Eki Görüntüle 2011935

Afterburner 7000 serisini desteklemiyor ondan çıkmıyor.

GPU tarafında GPU2 değerlerini göster GPU1 dahiliyi gösterir.

HWiNFO da çekirdek sıcaklıklarını OSD de göster ve CPU Power

Yeni konular

Geri
Yukarı