Nitro 16 Acer kurulumu nasıl yapılır?

Onu tam olarak nasıl yapacağım acaba? Ethernet kablosu falan mı lazım? Bir de bu bilgisayarda düz Wi-Fi yok mu?

http://

Hayırlı olsun öncelikle.

• Windows 11 Home kurun.
  • Windows kurulumundan sonra Windows Update tüm güncellemeleri yapsın ve cihazı yeniden başlatın.
  • Cihaz yeniden açıldığında Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olup olmadığını kontrol edin. Ünlem işareti var ise güncellemeleri tekrar kontrol edin.
  • BIOS sürümünü kontrol edin "CMD DxDiag yazarak" v1.19 sürümü değilse Acer ürün desteği sayfasına gidip v.1.19 sürümü indirip güncelleyin.
  • Acer ürün desteği sayfasından NitroSense ve Acer care indirip kurun
  • AMD Chipset'i indirip yükleyin.
  • Gforce Experience yükleyin.
  • Acer ürün desteği sayfasından xperi DTS'leri indirip kurun.

Bunlar dışında sürücü kurulumu bulunmuyor. Geri kalan kendi programlarınız olacaktır.
    AMD Adrenalin bazı cihazlarda problem çıkartabiliyor kurmanı tavsiye etmem o programla da bir işin yok zaten.

Hocam bir sorum var BIOS güncellerken direkt 1.19'a mı güncelliyorum yoksa sırayla hepsini tek tek mi? Bir de LoL de orta grafiklerde 100 90 FPS falan aldım sizce bu çok az değil mi nasıl arttırabilirim acaba?

http://

Hocam bir sorum var BIOS güncellerken direkt 1.19'a mı güncelliyorum yoksa sırayla hepsini tek tek mi? Bir de LoL de orta grafiklerde 100 90 FPS falan aldım sizce bu çok az değil mi nasıl arttırabilirim acaba?

Direk 1.19 yükselt.
Oyun/performans modunda mı 100FPS aldın ve BIOS'tan Advanced mısında display mod var onu only NVIDIA al

Performans ı da denedim turboyuda ikisinde de aynıydı farkları nedir acaba?

Bir de GeForce Experience da bir türlü onay maili gelmiyor.

Direk 1.19 yükselt.
Oyun/performans modunda mı 100FPS aldın ve BIOS'tan Advanced mısında display mod var onu only NVIDIA al

BIOS'u güncelledim only NVIDIA da aldım.

Son düzenleme:

Oldu mu artış FPS de?

Turbo ile performans arasında oyunlarda pek fark yok render alırken fark var sadece işlem wattını 100'lere kadar çıkartıyor.

Farklı mail dene. Sürücü güncel olmadığı için de belki FPS düşük olabilir.

Hayırlı olsun öncelikle.

• Windows 11 Home kurun.
  • Windows kurulumundan sonra Windows Update tüm güncellemeleri yapsın ve cihazı yeniden başlatın.
  • Cihaz yeniden açıldığında aygıt yöneticisinde ünlem işareti olup olmadığını kontrol edin. Ünlem işareti var ise güncellemeleri tekrar kontrol edin.
  • BIOS sürümünü kontrol edin "CMD DxDiag yazarak" v1.19 sürümü değilse Acer ürün desteği sayfasına gidip v.1.19 sürümü indirip güncelleyin.
  • Acer ürün desteği sayfasından NitroSense ve Acer care indirip kurun.
  • AMD Chipset'i indirip yükleyin.
  • Gforce Experience yükleyin.
  • Acer ürün desteği sayfasından xperi DTS'leri indirip kurun.

Bunlar dışında sürücü kurulumu bulunmuyor. Geri kalan kendi programlarınız olacaktır.
    AMD Adrenalin bazı cihazlarda problem çıkartabiliyor kurmanı tavsiye etmem o programla da bir işin yok zaten.

Windows 11 kurdum ama Aygıt Yöneticisi nerede göremedim ben?

BIOS güncelleme flash bellek ile mi yapılıyor yoksa EXE. Şeklinde mi acaba?

Oldu mu artış FPS de?

Turbo ile performans arasında oyunlarda pek fark yok render alırken fark var sadece işlem wattını 100'lere kadar çıkartıyor.

Farklı mail dene. Sürücü güncel olmadığı için de belki FPS düşük olabilir.

BIOS'u yaptım birkaç bir şey daha yaptım tam hatırlamıyorum ama FPS arttı. NVIDIA sürücüsünü falan yüklemiştim. fps artmıştı ama

Merhaba bugün çok ilginç bir şey oldu Laptop'la oyuna girdiğimde aşırı kasıyordu sonra bilgisayarı tekrar açtım boştayken bile sıcaklık değerleri çok artıyor. Görev yöneticisinde bir problem yok a benziyor ama yine de böyle sizce sebebi ne olabilir? Ara sıra CPU yükseliyor gibi.

1707990194914.png

1707990145632.png

BIOS'u yaptım birkaç bir şey daha yaptım tam hatırlamıyorum ama FPS arttı. NVIDIA sürücüsünü falan yüklemiştim. FPS artmıştı ama

Merhaba bugün çok ilginç bir şey oldu Laptop'la oyuna girdiğimde aşırı kasıyordu sonra bilgisayarı tekrar açtım boştayken bile sıcaklık değerleri çok artıyor. Görev yöneticisinde bir problem yok a benziyor ama yine de böyle sizce sebebi ne olabilir? Ara sıra CPU yükseliyor gibi.

1707990194914.png

1707990145632.png

Yanlışlıkla düzenle diyerek attım sanırım hocam bu konu hakkında bir bilginiz var mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı