Acer Nitro 5 laptopta ölü piksel çıktı

Ölü pikselden farkı iyileşebiliyor olması mı yoksa yayılmıyor falan mı?
Ölü pikselden farkı pikselin ölü olmaması, takılı kalmış olması. Ölü pikselde bildiğim kadarıyla düzeltmenin yolu yok ama bazı takılı pikseller düzeltilebiliyor. Üretim hatasıysa düzelmez muhtemelen ama sonradan görülenleri düzeltebilen kişiler görmüştüm internette.

Ayrıca evet, yayılmıyorlar.

Ölü pikselden farkı pikselin ölü olmaması, takılı kalmış olması. Ölü pikselde bildiğim kadarıyla düzeltmenin yolu yok ama bazı takılı pikseller düzeltilebiliyor. Üretim hatasıysa düzelmez muhtemelen ama sonradan görülenleri düzeltebilen kişiler görmüştüm internette.

Sağ olun hocam bilgi sahibi oldum.

Dostum her renkte var ise ve gözüne batacak ise şunu yapıyorsun: İade talebi oluştur, sebebi: Ürünü beğenmedim, açıklaması: İstediğim gibi çikmadı, klavyesi küçük, ekrani küçük vs. diyorsun paketleyip yolluyorsun alacaklar. Aman diyeyim ölü pikseli karıştırma. @Olga666.

Ürün kusurlu, ölü piksel var dedim iade kabul oldu yarın gelip alacaklar.

Hocalarım iyi geceler. Ben kusurlu ürün olunca direkt kabul ediliyor sanmıştım. Fakat internette biraz şikayetlere vs. baktım, Trendyol inceleyip yeniden bize gönderip kabul etmeyebiliyormuş. Eğer böyle olursa çok çok çok kötü olur çünkü aynı üründen bir tane daha aldık bile. İadenin kabul edilmemesi ihtimalini düşünüp yeni aldığımız Laptop gelince hiç kutuyu açmayıp duruma göre bekletmeyi düşünüyorum, eğer diğeri kabul olmazsa bunu direkt iade ederiz diye. Sizce mantıklı mı? Bu arada laptop sadece 10 dakika kullanılmıştır. Windows'u kurmuştum ama sildim, eski haline getirdim. Ekranda, klavyede, kasada hiç parmak izi bırakmadım. Kutusu çok özenli açıldı zaten, o yüzden sıfır gibi paketledim. İade kabul olur mu sizce?

Son düzenleme:
Ürün kusurlu, ölü piksel var dedim iade kabul oldu yarın gelip alacaklar.

Hocalarım iyi geceler. Ben kusurlu ürün olunca direkt kabul ediliyor sanmıştım. Fakat internette biraz şikayetlere vs. baktım, Trendyol inceleyip yeniden bize gönderip kabul etmeyebiliyormuş. Eğer böyle olursa çok çok çok kötü olur çünkü aynı üründen bir tane daha aldık bile. İadenin kabul edilmemesi ihtimalini düşünüp yeni aldığımız Laptop gelince hiç kutuyu açmayıp duruma göre bekletmeyi düşünüyorum, eğer diğeri kabul olmazsa bunu direkt iade ederiz diye. Sizce mantıklı mı? Bu arada laptop sadece 10 dakika kullanılmıştır. Windows'u kurmuştum ama sildim, eski haline getirdim. Ekranda, klavyede, kasada hiç parmak izi bırakmadım. Kutusu çok özenli açıldı zaten, o yüzden sıfır gibi paketledim. İade kabul olur mu sizce?
Hocam 2 kere alacak paranız varsa neden daha iyi cihaz almadınız? Yaptığınız mantıklı.

Hocam 2 kere alacak paranız varsa neden daha iyi cihaz almadınız? Yaptığınız mantıklı.

Hocam evde zaten benim masaüstü bilgisayarım var, ek olarak bu bilgisayar kardeşime (11) doğum günü hediyesi olarak alınıyor. Evde Xbox da var, bu yüzden bu bilgisayarda üst düzey oyun oynamayacağı kesin sayılır. Valorant, Roblox, Minecraft gibi oyunlarda takılıyor. En fazla Battefield girer. Bu yüzden bu bilgasayar gayet yeterli geldi, boşuna masraf çıkmasına gerek yok diye düşündük.

Bu arada Canlı Destek iade edilir dedi. Umarım öyle olur.

Tekrardan merhaba arkadaşlar, şansımıza satıcı Trendyol olduğu için direkt kabul edildi. İnternetteki şikayetlere baktığım kadarıyla farklı satıcı olsaydı iade satıcının insafına kalacaktı, ve %90 edemeyecektik.

Yeni aldığımız laptopu da 3 gündür kardeşim kullanıyor, ekranda hiç ölü piksel, ışık sızması çıkmadı. Farklı bir problem de yok. Performansı beklediğimizden daha iyi. Ek olarak 8 GB ram taktık yağ gibi akıyor. Tek eksisi GTA 5 gibi oyunlarda işlemci ara sıra 90 derece oluyor, fanı fazla açmak zorunda kalıyoruz. O konu da bir tık üzdü. Ama havanın 35 derece olduğunu düşünürsek normal sayılır sanırım. Kısaca alacaklara önerim satıcıdan almamaları yönünde olur, direkt Amazon, Trendyol'un kendisi üzerinden alın. Model olarak da gayet yeterli, tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı