Acer Nitro 5 AN515-58 laptopta ölü piksel çıktı

aet_95

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, geçen hafta Trendyol'dan satın alıp daha 2 gün önce elime ulaşan Acer marka laptop bilgisayarımda beyaz piksel çıktı. Jscreenfix'i 1 saat boyunca kullandım geçmedi, bez ile üzerini ovdum yine geçmedi. Sonra bilgisayarı 1 gün boyunca kullanmayıp tekrar açtım ve piksel kayboldu, ancak kısa bir süre sonra beyaz piksel aynı yerde tekrar çıktı ve ne yaparsam yapayım geçmedi. Servis ile konuştum ancak piksel sayısı 5'ten az olduğu için panel değişimi olmaz dediler. Trendyol ise Acer'ın sorunla ilgili rapor oluşturması şartıyla değişim yapılabileceğini söylüyor. Kısacası bilgisayar elimde kaldı. Ne yapabilirim? Bunun bir çözümü var mıdır? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot 2023-09-21 203018.png
    Screenshot 2023-09-21 203018.png
    1,9 MB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot 2023-09-21 203057.png
    Screenshot 2023-09-21 203057.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 58
  • Screenshot 2023-09-21 203153.png
    Screenshot 2023-09-21 203153.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot 2023-09-21 203222.png
    Screenshot 2023-09-21 203222.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot 2023-09-21 203425.png
    Screenshot 2023-09-21 203425.png
    1.000,6 KB · Görüntüleme: 56
  • Screenshot 2023-09-21 203539.png
    Screenshot 2023-09-21 203539.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkışmış pikselse zamanla geçer ancak ölü piksele benziyor.
Dün tekrar açtım piksel mavi de takıldı sonra düzeldi sonra kırmızı ve beyaz oldu ardından yeşilde kaldı.

Bilgisayarı her açtığımda ilk başta ölü piksel çıkmıyor ancak sonrasında resmini paylaştığım piksel ortaya çıkıyor. Bu arada yeşil demiştim ama yeşil ekranda piksel mavi renkte görünüyor niye öyle oluyor anlamadım. Muhtemelen parlak piksel, çünkü sadece beyaz ekranda gözükmüyor onun dışında diğer tüm ekranlarda gözüküyor.

Aşağıdaki linkte Acer minimum 2 parlak piksel de değişim olur demiş bende sadece 1 tane var bu durumda değişim olabilir mi? Benim sorunumu yaşayan biri varsa yardımcı olabilir mi?

https://community.acer.com/tr/kb/articles/581-arizali-veya-sikişmiş-pikseller

Arızalı veya sıkışmış pikseller

Güncelleme: Piksel bilgisayarım açıldığında görünmüyor ama açıldıktan yaklaşık olarak 10 dakika kadar sonra ortaya çıkıyor. Bu sorun yazılımsal olabilir mi?

Son düzenleme:
Dün tekrar açtım piksel mavi de takıldı sonra düzeldi sonra kırmızı ve beyaz oldu ardından yeşilde kaldı.

Bilgisayarı her açtığımda ilk başta ölü piksel çıkmıyor ancak sonrasında resmini paylaştığım piksel ortaya çıkıyor. Bu arada yeşil demiştim ama yeşil ekranda piksel mavi renkte görünüyor niye öyle oluyor anlamadım. Muhtemelen parlak piksel, çünkü sadece beyaz ekranda gözükmüyor onun dışında diğer tüm ekranlarda gözüküyor.

Aşağıdaki linkte Acer minimum 2 parlak piksel de değişim olur demiş bende sadece 1 tane var bu durumda değişim olabilir mi? Benim sorunumu yaşayan biri varsa yardımcı olabilir mi?

https://community.acer.com/tr/kb/articles/581-arizali-veya-sikişmiş-pikseller

Arızalı veya sıkışmış pikseller

Güncelleme: Piksel bilgisayarım açıldığında görünmüyor ama açıldıktan yaklaşık olarak 10 dakika kadar sonra ortaya çıkıyor. Bu sorun yazılımsal olabilir mi?

Yazılımsal olma ihtimali yok, çünkü piksellerin herhangi bir sürücüsü falan yok. Acer yetkili servisi arayıp durumu olduğu gibi aktarın. Umarım değişim veya tamir yaparlar.

Yazılımsal olma ihtimali yok, çünkü piksellerin herhangi bir sürücüsü falan yok. Acer yetkili servisi arayıp durumu olduğu gibi aktarın. Umarım değişim veya tamir yaparlar.

Trendyol ile görüştüm iade ya da değişim talebinde bulundum. Bugün kurye gelip bilgisayarı alacak. Trendyol ürüne bakacakmış sonra servise gönderecekmiş servisten çıkacak karara göre hareket edecekmiş. Ürünle alakalı sorunumu A4 kağıda aktarıp bilgisayar kutusunun içine koydum. Sorunla ilgili resimler de zaten bilgisayarın içinde var. İnşallah taleplerimden birisi kabul edilir.

Güncelleme: Bilgisayar için değişim olsun demiştim ama iade edilmiş yine buna da şükür.

Merhaba durumum ile ilgili şöyle bir güncelleme oldu:

Başlangıçta buradaki Lenovo laptopu almıştım ancak monitörünün kalitesiz olması ve fazla miktarda ışık sızması olmasından dolayı iade etmek zorunda kalmıştım ve bu bilgisayar koşulsuz şartsız iade edildi. Daha sonra Trendyol'dan buradaki bilgisayarı 20.000 TL'ye aldım ve bilgisayar geldiğinde monitöründe parlak piksel ile karşılaştım. 1 hafta boyunca düzeltmek için her yolu denedim ancak düzelmeyince Trendyol ile görüşüp bilgisayarı iade/değişim için gönderdim. Normalde değişim istiyordum ama servis direkt iade kararı çıkardı ve bu bilgisayarda direkt iade edildi.

Moderatörler 1 ay içinde benzer bir konu açamayacağımı söylediklerinden dolayı buradan yazmak zorunda kaldım.

20K-25K arasındaki bilgisayar önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Trendyol ile görüştüm iade ya da değişim talebinde bulundum. Bugün kurye gelip bilgisayarı alacak. Trendyol ürüne bakacakmış sonra servise gönderecekmiş servisten çıkacak karara göre hareket edecekmiş. Ürünle alakalı sorunumu A4 kağıda aktarıp bilgisayar kutusunun içine koydum. Sorunla ilgili resimler de zaten bilgisayarın içinde var. İnşallah taleplerimden birisi kabul edilir.

Güncelleme: Bilgisayar için değişim olsun demiştim ama iade edilmiş yine buna da şükür.

Merhaba durumum ile ilgili şöyle bir güncelleme oldu:

Başlangıçta buradaki Lenovo laptopu almıştım ancak monitörünün kalitesiz olması ve fazla miktarda ışık sızması olmasından dolayı iade etmek zorunda kalmıştım ve bu bilgisayar koşulsuz şartsız iade edildi. Daha sonra Trendyol'dan buradaki bilgisayarı 20.000 TL'ye aldım ve bilgisayar geldiğinde monitöründe parlak piksel ile karşılaştım. 1 hafta boyunca düzeltmek için her yolu denedim ancak düzelmeyince Trendyol ile görüşüp bilgisayarı iade/değişim için gönderdim. Normalde değişim istiyordum ama servis direkt iade kararı çıkardı ve bu bilgisayarda direkt iade edildi.

Moderatörler 1 ay içinde benzer bir konu açamayacağımı söylediklerinden dolayı buradan yazmak zorunda kaldım.

20K-25K arasındaki bilgisayar önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Panel kalitesine ne denli önem verdiğinizi bilmiyorum, paneli haricinde Amazon.com.tr bu cihaz 3050 Ti'lardan daha iyidir. Piksel sorunları olma ihtimali düşük ancak renk doğruluğu da diğer cihazlara nazaran daha düşük. Eğer paneli daha kaliteli model önerisi isterseniz etiketleyin öneri yaparım.

Geri
Yukarı